Siirt'teki Suruç eyleminde 12 gözaltı

Siirt'teki Suruç eyleminde 12 gözaltı

Siirt'te Suruç'taki katliamı kınamak için yapılmak istenen yürüyüşe polisin sert müdahalesi protesto edilirken, müdahalede gözaltına alınan 12 yurttaşın isimleri belirlendi.

Siirt'te, Suruç'taki katliamı kınamak için yapılmak istenen yürüyüşe polisin sert saldırısı ve yaşanan gözaltılar yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

Siirt Belediyesi önünde yapılan eylemde açıklama yapan DBP Siirt İl Eş Başkanı Reşit Teymur, Suruç saldırısını protesto ettikleri eylem sırasında polisin kendilerine müdahale ettiğini belirterek, "Bu saldırıların DAİŞ'in saldırılarından farkı yok. Her şeyden önce Siirt Valisi halkımıza karşı almış olduğu tutumundan vazgeçmeli. Bundan sonra yaşanacaklardan Siirt Valisi ve emniyet güçleri sorumludur. Bugün Siirt'te emniyet güçlerinin provokasyon peşinde olduğunu biliyoruz. En son birkaç günce emniyet resmi internet sitesinde çocukların elindeki oyuncak silahlar ile ilgili yaptığı açıklamada çocuklar açıkça hedef gösterilmiştir. Buradan belirtiyoruz ki yaşanabilecek cinayetlerden ve olaylardan emniyet güçleri sorumludur" şeklinde konuştu.

Siirt'te yapılan eylemde gözaltına alınan 12 yurttaşın isimleri şu şekilde: "Rıdvan Akdağ, Ahmet Koç, Yusuf Çiftçi, Kenan Can, Cemal Çiftçi, Bilal Aslan, Mehmet Ali Toprak, Cengiz Ece, Mehmet Özer, Mehmet Aydın, Hakan Toprak ve Hakan Hekimoğlu." (DİHA)

www.evrensel.net