20 Temmuz 2015 21:52

YPG'li Koyuncu son yolculuğuna uğurlandı

Tedavi gördüğü Ankara'da yaşamını yitiren YPG'li Serhat Koyuncu'nun cenazesi binlerce kişinin katıldığı törenle Viranşehir'de toprağa verildi.

Paylaş

Serêkaniyê'nin Menacir köyünde IŞİD ile çıkan çatışmada yaralanan ve tedavi gördüğü Ankara Koru Hastanesi'nde dün yaşamını yitiren YPG'li Serhat Koyuncu'nun (Rojhat Agit) cenazesi Urfa'nın Viranşehir ilçesinde toprağa verildi.

Aralarında HDP Urfa Milletvekili Leyla Güven, DBP ve HDP'li yöneticilerinin de bulunduğu binlerce kişi tarafından sloganlar eşliğinde mezarlığa taşınan YPG'li Koyuncu'nun cenazesi dini vecibelerin ardından toprağa verildi. 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından konuşan Koyuncu'nun babası Mustafa Koyuncu, Kürt halkına düşmanlık edenler ile işbirliği yapanların kendisinden utanması gerektiğini dile getirerek, "Bir gün hepimiz öleceğiz. Düşmanın koynunda olanlar utansın. Kürtler, yıllarca Araplar için canlarını verdi, Acemler için canlarını verdi. Türkler için canlarını verdi. Bu yüzyılda da kendileri için canlarını veriyorlar" diye konuştu. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Suruç katliamı Kars’ta da lanetlendi

SONRAKİ HABER

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa