21 Temmuz 2015 01:01

İstanbul’daki Suruç katliamı protestosuna polis saldırdı

İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde Suruç katliamını protesto için yapılan eyleme polis gaz ve tazyikli suyla saldırdı.

Paylaş

İstanbul’da Galatasaray Lisesi önünde toplanan binlerce kişi Suruç katlimanı lanetledi. Galatasaray Lisesi önündeki eyleme HDP Milletvekilleri Hüda Kaya, Beyza Üstün, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli, Garo Paylan, CHP Milletvekilleri Selina Doğan, Mahmut Tanal katıldı.

HDP İstanbul İl Örgütü ve HDK İstanbul Meclisi'nin çağrısıyla Suruç katliamını protesto etmek üzere Tünel Meydanı'ndan Galatasaray Lisesi önüne yapılan yürüyüşün ardından polis, Galatasaray Lisesi önünde açıklama yapan on binlerce kişiye TOMA ve gaz bombalarıyla saldırdı. Açıklama ardından dağılan kitleye, hiçbir uyarı yapmadan saldıran polise karşı gençler ara sokaklarda barikat kurdu ve havai fişeklerle karşılık verdi. Çöp kovaları ve yakılan ateşlerden oluşan barikatları aşamayan polisler ara sokaklardan çekilmek zorunda kaldı.

Gençler, ara sokaklarda sloganlar atarak polis şiddetini protesto ederken, polisler de Taksim Meydanı ve Galatasaray Lisesi önünde toplanmaya başladı. Polislerin sık sık yoldan geçenleri tahrik etmesi dikkat çekerken, bir süre devam eden çatışmalar, polislerin sokaklardan geri çekilmesi ile sona erdi. (İSTANBUL)
(Fotoğraf: DİHA)

Suruç Katliamına dair tüm haberler için tıklayın...

(Saldırı fotoğrafları Twitter: @FatihPinar)

ÖNCEKİ HABER

TEV-DEM: Suruç saldırısı Kobanê’nin yeniden inşasına yönelik

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa