AKP'li yorumcular Suruç katliamını da AKP'nin kaybetmesine bağladı!

AKP'li yorumcular Suruç katliamını da AKP'nin kaybetmesine bağladı!

Suruç'ta onlarca gencin katledilmesine neden olan katliamdan sonra AKP'ye yakın kimi yorumcular, adeta saldırıyı meşrulaştıran yorumlarda bulunmaya başladı. A Haber kanalındaki programlarına yorumcu olarak katılan Cemil Barlas, patlamadan sonra, 'HDP'ye oy veren beyaz Türkler Suruç'taki bomba için ne düşünüyor acaba' sözleriyle adeta katliamın HDP'ye oy verildiği için yapıldığına işaret etti.

Suruç'ta yapılan katliama ilişkin herhangi bir üzüntü paylaşımında bulunmayan AKP'ye yakın kimi yazarlar veya yorumcular saldırı sonrasında yaptıkları paylaşımlarda adeta sevinçlerini gösterdi. Cemil Barlas isimli AKP'nin kanalı A Haber'de sürekli programlara katılan bir yorumcunun, "HDP'ye oy veren beyaz Türkler, Suruç'taki bomba için ne düşünüyorlar acaba... Koalisyon demek puslu hava demek... Patlatırlar tabi bombayı... Şimdi hava daha puslandı. Kurtlar şehirde" paylaşımlarında bulundu. 

 Her fırsatta HDP'ye saldıran AKP'li Ömer Turan isimli yorumcu ise katliamdan Kürtleri sorumlu tuttu. Turan, AKP'nin belediye seçimlerini kazandığı Suruç'u "PKK'nin kalesi" olarak ilan ederek, patlamanın KCK tarafından yapıldığını savundu. (DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Temmuz 2015 17:38
www.evrensel.net