Adıyaman'da askerlerle HPG'liler arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü, 2 asker yaralandı

Adıyaman'da askerlerle HPG'liler arasında çatışma çıktı: 1 asker öldü, 2 asker yaralandı

Operasyon yapan askerlerle HPG'liler arasında çıkan çatışmada bir jandarma başçavuşun yaşamını yitirdiği iki askerin de yaralandığı Adıyaman Merkeze bağlı Kömür beldesinin Boğazözü mevkiinde yüzlerce yurttaş canlı kalkan eylemi başlattı.

Adıyaman'ın merkez ilçesine bağlı Kömür beledisine bağlı Boğazözü (Girik) köyü kırsalında operasyona çıkan askerlerle HPG'liler arasında çatışma çıktı. Bugün saat 10.30 sıralarında çıktığı belirtilen çatışma üzerine, operasyon bölgesine çok sayıda takviye asker gönderildiğini de aktarıldı.

TSK AÇIKLAMA YAPTI
TSK'nin İnternet sitesinde yayınlanan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Alınan bir duyum üzerine ve Valilik oluru ile Adıyaman İl Jandarma Komutanlığınca,  20 Temmuz 2015 tarihinde Adıyaman Merkez / Doğanlı ve Çatalağaç bölgesinde bir operasyon başlatılmıştır. Saat 10.30’da Bölücü Terör Örgütü  mensuplarının ateşi ile ilk temasın sağlanması üzerine bölge takviye edilmiş, bu temasta herhangi bir zayiat verilmemiştir. Ancak saat 15.20’de Bölücü Terör Örgütü mensuplarının açtığı ikinci  ateş neticesinde bir kahraman personelimiz şehit olmuş, iki personelimiz hafif şekilde yaralanmıştır. Bölgeye insanlı keşif uçağı sevk edilmiş olup operasyon devam etmektedir. Şehidimize Allah'tan rahmet, Ailesine ve Türk Silahlı  Kuvvetleri mensuplarına sabırlar diliyoruz. Yaralı personelimize acil şifalar temenni ediyoruz."

CANLI KALKAN EYLEMİ BAŞLADI
Operasyonun yapıldığı bölgeyeye akşam saatlerinde, aralarında HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırımın da bulunduğu yüzlerce kişi giderek canlı kalkan eylemi başlattı. Başlatılan canlı kalkan eyleminin sabaha kadar süreceği bildirildi. Askeri hareketliliğinin sürdüğü bölgeye an itibariyle özel harekat timleri sevk ediliyor. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Temmuz 2015 21:51
www.evrensel.net