'AKP intikam duygusuyla hareket ediyor'

'AKP intikam duygusuyla hareket ediyor'

HDP ve DBP Van il örgütleri, kentte 16 kişinin atılan gaz bombaları sonucu zehirlendiği polis saldırısını kınayarak, saldırıların seçim sonrası artığına ve AKP'nin seçim sonrası intikam duygu ile harekat ettiğine dikkat çekti.

Van'ın merkez İpekyolu ilçesine bağlı Hacıbekir (Xaçort) Mahallesi'nde polisin Rojava Devrimi'nin 3'üncü yılını kutlayan gençlere ve ardından evlere gaz bombaları ile saldırması HDP ve DBP il örgütleri tarafından yapılan açıklama ile kınandı.

DBP il binasında yapılan açıklamada konuşan DBP İl Eş Başkanı Hamiyet Şahin, gece saatlerine kadar süren saldırı sonucunda aralarında çocuk ve kadınlarında bulunduğu 16 kişinin gazdan zehirlendiğini belirtti. Saldırıların seçim sonrası artığına dikkat çeken Şahin, AKP'nin seçim sonrası intikam duygu ile harekat ettiğini söyledi. Kürtlerin çaresiz olmadığını söyleyen Şahin, " Seçimden önce AKP'nin gerçekleştirmeye çalıştığı bütün provokasyon hesapları halkımızın örgütlü duruşu sayesinde boşa çıkmıştır. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu ikilisi halkımızın büyük bedellerle elde ettiği Rojava Devrimi ve Türkiye seçim başarısının ardından sivil halka karşı saldırılarını artırarak devam etmektedir" dedi. (DİHA)

 

www.evrensel.net