Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 40 dereceyi geçecek

Meteoroloji uyardı: Sıcaklık 40 dereceyi geçecek

Mevsim normallerinde seyreden hava sıcaklıkları hafta başından itibaren 2 ile 5 derece artarak mevsim normallerinin üstüne çıkacak. Sıcakların bazı bölgelerde 40 santigrat dereceyi aşacağı tahmin ediliyor.

Meteorojoji Genel Müdürlüğünün yayımladığı tahmin ve değerlendirmelere göre; hava sıcaklıkları artarak mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Basra alçak merkezinin etkisi altında olan Türkiye'de bayram süresince genel olarak mevsim normallerinde, güney kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde hava sıcaklıkları meydana geldiği belirtildi. Hafta başından itibaren hava sıcaklıklarının artarak ülke genelinde mevsim normallerinin 2 ile 5 derece üzerinde seyredeceği, yurdun kuzeydoğu kesimleri dışında büyük bir bölümünün yağışsız geçeceği tahmin ediliyor.

Hafta sonuna kadar en yüksek hava sıcaklıklarının; Ankara'da 33-35, İstanbul'da 30-32, İzmir'de 35-37, Antalya'da 38-40, Adana'da 34-36, Diyarbakır'da 39-41, Erzurum'da ise 28-30 dereceler civarında seyretmesi bekleniyor. Yüksek hava sıcaklıklarının oluşturabileceği başta sağlık sorunları olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısı yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Doç. Dr. Kaan Kulan: Sıcak havada ne yapmalı, ne yapmamalı?

VİDEO: Aşırı sıcağa dayanamayan muhabir, canlı yayında bayıldı

www.evrensel.net
ETİKETLER Meteorolojisıcak