19 Temmuz 2015 15:01

Abdulah Gül: Uzlaşma ortamı olması iyi bir şey

Kayseri’ye ailesiyle bayramlaşmaya giden eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, koalisyon görüşmeleri ile ilgili açıklama yaptı. Gül, 'Parti başkanları görüşmeye başladı. Görüşme, uzlaşma ortamı olması iyi bir şey' dedi.

Paylaş

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kayseri'ye gitti. Havaalanında bir basın mensubunun, koalisyon çalışmaları ile ilgili sorusuna da cevap veren Gül, “Seçim neticeleri ortaya çıktıktan sonra parti başkanları görüşmeye başladı, bu iyi bir şey, görüşme uzlaşma ortamının olması iyi bir şey. Bölgede birçok gerginlikler varken Türkiye’nin istikrarının güçlü olması hem siyasi hem ekonomik bakımdan kaçınılmaz bir ihtiyaç. Umuyorum ki herkes bu sorumluluğun içerisinde hareket ederek, nihayetinde milli iradenin ortaya koyduğu çerçeve gerekli çalışmaları yapacaklardır. Zaten de yapıyorlar. Ümit ederim ki başarılı neticelenir." şeklinde cevap verdi.

Bir basın mensubunun da AKP kurmayı olarak isminin geçmesini sorması üzerine de Gül, şu cevabı verdi: “Arkadaşlar biliyorsunuz şu anda herkes üzerine düşeni yapıyor ve yapmaya çalışıyor. Ben de arkadaşlarımın başarılı olmasını arzu ederim. Değerli milletvekilleri, değerli eski büyükşehir belediye başkanımız da var. Şimdi yeni sorumluluklar aldılar. Türkiye’ye hizmet için ellerinden geleni yapacaklardır.” (CİHAN)

ÖNCEKİ HABER

Timsah Arena, Ağustos ayında açılacak

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa