19 Temmuz 2015 12:37

Tatil bitti, dönüş çilesi başladı

Ramazan Bayramı'nın son gününde evlerine ulaşmaya çalışan vatandaşlar otoyollarda ve otogarlarda oluşan uzun kuyruklar oluşturdu.

Paylaş

Bayrampaşa'daki bulunan Büyük İstanbul Otogarı'nda tatil dönüşü yoğunluk yaşanmaya başladı.
Otobüsler, sabah saatlerinde otogar girişi turnikelerinin önünde uzun kuyruk oluşturunca yolcular yürümek zorunda kaldı. Otogara girmeye çalışan otobüsler uzun kuyruk oluştururken, otobüsteki yolcular otogara ulaşabilmek için uzunca bir süre bekledi. Otobüslerin içinde sıkılan yolcular yasak olduğu halde otobüslerden inerek otogara yürüdüğü görüldü. Bir otobüs şoförü yolda sıkıntı yaşamadıklarını ama otogara giriş ve çıkışta sorun yaşadığını söyledi. Bir otobüs şoförü de her sene böyle bir yoğunluğun yaşandığını, tatil dönüşlerinin başladığını belirtti. Otogarın içinde de tatili memleketlerinde geçiren vatandaşların olduşturduğu bir yoğunluk vardı.

BOLU DAĞI'NDA YOĞUNLUK VAR, AKSAMA YOK
Ramazan Bayramı tatili için memleketlerine giden tatilciler dönüş yolunda TEM yolunun İstanbul yönünde araç yoğunluğuna neden oluyor. Karadeniz illerinden gelerek İstanbul'a giden sürücüler bağlantı yolunda yolun çift şeride çıkarılmasıyla nedeniyle sorunsuz şekilde yollarına devam ediyor. TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli mevkiinde de tatilciler trafikte aksamalar yaşanmadan ilerliyor.

Bölge Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri de yol güzergahlarında dönüş trafiği nedeniyle denetimlerini artırdı.

FERİBOTLARDA UZUN KUYRUKLAR
Bayram öncesi Çanakkale Boğazı'nın Avrupa yakasında oluşan 20 kilometreyi bulan uzun araç kuyrukları, bu kez Anadolu yakasında görülmeye başlandı. Yoğunluğu gözönüne alan bazı tatilciler, bayram tatilini erken kesip, bayramın ikinci günden yollara düşerken Çanakkale, Lapseki ve Çardak feribot iskelelerinde çok fazla beklemeden boğazı geçti. Bayramın son günü olan bugün ise beklenen araç yoğunluğu sabah saatlerinden itibaren başladı. Tatilini tamamlayıp İstanbul ve Trakya bölgesindeki kentlere gidecekler Eceabat İlçesi ile Kilitbahir Köyü'ne seferlerinin yapıldığı Çanakkale Feribot İskelesi'nde yoğunluk oluşturmaya başladı. Çanakkale merkezindeki araç kuyruğu 500 metre ilerideki Belediye Kavşağı'na kadar uzadı. Gelibolu İlçesine seferlerin yapıldığı Lapseki İlçesi ve Çardak beldesinde ise feribot iskelelerindeki araç kuyrukları zaman zaman 1 kilometreyi geçti. Ancak asıl yoğunluğun öğleden sonra ve akşam saatlerinde yaşanmasının beklendiği bildirildi.

POLİS BİR DİZİ ÖNLEM ALDI
Tatilcilerin dönüşü nedeniyle oluşabilecek uzun kuyruklar nedeniyle Çanakkale polisi de bir dizi önlem aldı. Çanakkale merkezinde feribot iskelesinin rıhtımı dolup kuyruğun şehir içinde Demircioğlu Caddesi'nden Atatürk Caddesi'ne kadar uzanması nedeniyle trafik polisleri şehiriçi trafiğinde bazı düzenlemeler yaptı. Feribot İskelesi'ne giden bazı güzergahlar araç trafiğine kapatıldı. Bu nedenle şehiriçindeki normal trafikte de zaman zaman aksamalar yaşandı. İzmir istikametinden feribota geçişi yapmak üzere Çanakkale'ye gelen tatilciler ise, merkezdeki feribot yoğunluğuna göre şehir girişinde polisler tarafından Lapseki İlçesi ve Çardak beldesine yönlendiriliyor. TIR, kamyon gibi ağır vasıtaların geçişine ise sadece Lapseki-Gelibolu ve Çardak-Gelibolu hatlarındaki feribotlardan izin veriliyor.

Çanakkale Boğazı'nda deniz ulaşımını sağlayan Gestaş firması ise Çanakkale- Eceabat hattında 3 feribot, Çanakkale-Kilitbahir hattında 4 mini feribot, Lapseki- Gelibolu hattında 4 feribot ile tarifesiz hizmet veriyor. Ayrıca Çardak-Gelibolu hattında ise özel şirkete ait 6 mini feribot tarifesiz sefer yapıyor. Çanakkale Boğazı'nda toplamda 17 feribot ile tatilcilerin dönüş yolculuğu hızlandırılmaya çalışılıyor. (DHA)

Bayram tatilinde 4 günlük kaza bilançosu: 66 ölü, 336 yaralı

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Aksaray’da tarım işçilerini taşıyan minibüs devrildi: 7'si çocuk 16 yaralı

SONRAKİ HABER

Müslim: IŞİD'in Kobanê saldırısında Türkiye'nin parmağı var

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...