16 Temmuz 2015 23:16

Antalya- Korkuteli karayolunda trafik durdu binlerce araç mahsur kaldı

Antalya- Korkuteli karayolunda trafik durdu binlerce araç mahsur kaldı

Paylaş

Ramazan Bayramı tatilini, hava sıcaklığının 40 dereceye ulaştığı Antalya kent merkezi yerine yazlıkların bulunduğu Korkuteli'nde geçirmek isteyenler Antalya- Korkuteli karayolunda trafiği kilitledi.

Ramazan Bayramı'nın başlamasıyla birlikte, Antalya'da pek çok kişi tatilini geçirmek için şehir dışına gitmeyi tercih etti. Hava sıcaklığının sahil kesiminde 40 dereceye ulaştığı Antalya'da vatandaşlar, daha serin olan yazlıkların bulunduğu Korkuteli ve Elmalı ilçelerine gitmek için yola çıktı. 

Dün akşamdan itibaren kent merkezini terk etmeye başlayan tatilciler, Antalya- Korkuteli'nde trafik yoğunluğuna neden oldu. Yol çalışması nedeniyle trafiğin tek şeritten verildiği Tahtalı mevkisinde yaklaşık 2 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Yol genişletme çalışması yapılan 2 kilometrelik bölümü sürücüler, bayram trafiği de eklenince 3 saatte geçebildi. Pek çok araç aşırı sıcak ve dur- kalk nedeniyle hararet yaptı. Sürücüler yoğunluk nedeniyle zor anlar yaşarken, trafik ekipleri trafik akışını sağlamak için çabalıyor.

Antalyalı işadamı Orhan Oflaz, gidiş 3 şeridin komple tıkalı olduğunu, bazı sürücüler geliş yoluna girince bu yolun da kapandığını belirterek, şöyle dedi: "Herkes bekliyor. Bir polis helikopteri geldi. 6 şerit doldu ve trafik tamamen duruyor. 41 derece sıcakta binlerce araç Korkuteli rampalarında kaos yaşadı. 1 kişi kalp krizinden öldü, gözümüzle gördük. Daha sonra helikopterle 2 polis indirdiler. Yol biraz açıldı. Ben bu kadar su kaynatmış aracı, tahminen 550 kadar hayatımda hiç görmedim." (DHA)

 

ÖNCEKİ HABER

Trabzonspor: 1 - Differdange 03: 0

SONRAKİ HABER

Çavuşoğlu: ABD'de FETÖ tutuklamaları başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa