16 Temmuz 2015 22:01

Cameron’a mektup: BBC’yi koruyun

Paylaş

İngiltere’de 29 sanatçı Başbakan David Cameron’a bir mektup göndererek, BBC’nin bütçesinde kesinti yapılmamasını istedi.

Mektuba imza atanlar arasında son 3 James Bond filminin yıldızları Daniel Craig ve Judi Dench de bulunuyor. Mektupta, “Güçlü bir BBC’nin İngiliz yaşamının merkezinde olması gerektiği belirtildi ve “Zayıflamış bir BBC, zayıflamış bir İngiltere demektir” denildi. Ünlü Yazar JK Rowling, komedyen Stephen Fry ve Senaryo Yazarı Richard Curtis’in de imzaladığı mektupta BBC’nin “Paha biçilmez bir kurum olduğu” iddia edilerek, kurumun dar kapsamlı ve başarısız bir piyasa kuruluşuna dönüştürülmemesi istendi.

Mektupta özetle şu ifadeler yer aldı:

“Tüm kurumların olduğu gibi BBC’nin de hataları var. Ancak BBC, güçlü bir şekilde yaratıcı bir güçtür. İngiltere’nin yaratıcı ekonomisi büyüyor ve görülmemiş bir başarı sergiliyor. BBC yaratıcı sektörlerimizin vitrini olarak bunun merkezinde yer almaktadır. İngiliz izleyiciler BBC’ye güveniyor ve seviyor, dünya da BBC’ye imrenerek bakıyor.” İngiliz hükümeti BBC programlarının kapsamını daraltmayı planlıyor. (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Kocaeli TEM Otoyolu'nda trafik normale döndü

SONRAKİ HABER

10 Ekim Ankara Katliamı davası kitabı "Duymak Zorundasınız" Eskişehir'de tanıtıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa