Sendika.org: Tehdit telefonları alıyoruz

Sendika.org: Tehdit telefonları alıyoruz

Sendika.Org, Çapul TV ve Alternatif Medya Derneği ile birlikte paylaştığı ofisine üç gündür sistematik olarak tehdit telefonları geldiğini açıkladı.

Söz konusu tehditlere dair sendika.org adresinde yayınlanan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Haber ve makale içeriklerimizi* değiştirmemizi ve silmemizi isteyen bir grup son olarak bugün (16 Temmuz) peş peşe yaptıkları aramalarda ofisimize baskına geleceklerini söylemiştir.

Kapımız her zaman, herkese açıktır ancak editöryal sürecimiz tehditlerle yönetilmemektedir.

Bunu daha önce ofisimizin kapısına dayanan Tophane Cemaati’ne, benzer telefon tehditleri ile haberlerimizi kaldırmamızı isteyen Hizbul-kontra çetelerine, faşist taraftar gruplarına ve emek haberlerimizden mustarip olan şirket temsilcilerine de söyledik.

Gezi Parkı’ndan yayın yaptığımız günlerde zırhlı araçlar üstümüze yürür, gaz bombaları tepemize yağarken de istifimizi bozmadık, yayınımızı sürdürdük.

Devlete ve sermayeye karşı her zaman taraf olan ancak emek hareketi ve toplumsal muhalefetin genel ilkeleri doğrultusunda eşine pek rastlanmayacak ölçüde geniş bir yelpazenin görüşlerine yer veren, kendisine yönelik eleştirileri yayımlama konusunda sürekli özgüvenle hareket eden sitemizin içerikleri bugüne kadar ancak AKP iktidarının mahkeme kararları ile engellenebilmiştir. Orada da yeri geldiğinde Tayyip Erdoğan’ın danışmanı Mustafa Varank’la ilgili yolsuzluk iddialarında yaptığımız gibi engellenen haber başına 300 TL’lik avukat parasını gözden çıkararak aynı içeriği defalarca haberleştirdiğimiz olmuştur.

Tekrarlıyoruz. Kapımız her zaman, herkese açıktır ancak editöryal sürecimiz tehditlerle yönetilmemektedir.

Bir yayını/içeriği eleştirmenin yolu bellidir. Açık iletişim kanallarına eleştiri/düzeltme yazısı gönderir ya da bunu başka mecralarda yayımlarsınız. “Kaldırın, yoksa basacağız” demezsiniz. “Medya ile basıp sizi teşhir edeceğiz” diye tuhaf cümleler kurmazsınız. Gerçekten Sendika.Org ve benzeri yayınların okuru iseniz böyle bir işe hiç yeltenmezsiniz.

Faşist çetelerin, polis terörünün, sansür hukukunun beceremediğini “Biz becereceğiz” diye iddia eden varsa buyursun, bekliyoruz.

Okurlarımızın ve dostlarımızın bilgisine sunuyoruz!

* Söz konusu içerikler DİSK/Enerji Sen Sendikası’nda yaşanan son gelişmelerle ilgili sitemizde yayımlanan haber ve makalelerdir." (MEDYA SERVİSİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Temmuz 2015 14:47
www.evrensel.net