İzmir'de banka soygunu

İzmir'de banka soygunu

İzmir'in Balçova ilçesinde bir banka şubesine gelen kimliği belirsiz iki kişi yüklü miktarda para ve güvenlik görevlisinin silahını alarak kaçtı. İki zanlının 200 bin TL’nin üzerinde parayı torbaya doldurarak kaçtığını belirten İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, “Failler yakalanana kadar arkadaşlarımızın bayram istirahati olmayacak" dedi.

Soygun, bugün saat 16.45 sıralarında Mithatpaşa Caddesi'ndeki bir bankanın şubesinde meydana geldi. Bankanın önüne motosikletle gelen 2 kişi, ardından inip içeri girdi. Yüzlerini motosiklet kaskı takarak gizleyen pompalı tüfekli kişiler, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi ve silahını aldı. Banka görevlilerinden nakit paraları poşete koymalarını isteyen soyguncular, paraların konulduğu poşet ile plakasız motosikletle olay yerinden uzaklaştı. 
Soygunun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen çok sayıda polis ekibi, geniş çaplı bir arama başlattı. Tüm ekiplerin alarma geçtiği olay sonrasında ilçeyi ablukaya alan ekipler, banka görüntülerini de izleyerek şahısların eşkallerini telsizlerden tüm birimlere bildirdi. İlçedeki kavşakları da tutan polis ekipleri, civardaki eşkale uygun plakasız motosikletleri de tek tek inceledi. Arama çalışmaları kapsamında helikopterle havadan da arama yapılıyor. (CİHAN)

www.evrensel.net
ETİKETLER İzmirbanka boygunu