15 Temmuz 2015 17:30

EMEP: Yaylaların yok olmasına izin vermeyelim

Paylaş

Karadeniz Bölgesi’nde 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacak olan 2 bin 600 kilometrelik Yeşil Yol Projesi’ne karşı, EMEP Karadeniz örgütleri kampanya başlattı. 

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz şunları söyledi: “Karadeniz örgütleri olarak hazırladığımız broşürlerle ilçeleri dolaşıyoruz. Ordu halkının ‘Yeşil Yol’ gerçeğini öğrenmesini ve yıkımı durdurmak için mücadelenin önemini anlatıyoruz, anlatmayı sürdüreceğiz” dedi. 

Yeşil Yol çalışmaların 8 ili kapsadığını söyleyen Poyraz, “Rize’de halkın Yeşil Yolu engellemek için verdiği mücadele gözler önüne serildi. Aynı tehdit Ordu için de var. Perşembe, Çambaşı yaylaları başta olmak üzere Akkuş’tan Gölköy’e, Aybastı’dan Mesudiye’ye kadar tüm yaylalar betonlaşacak” dedi. 
Poyraz, “Türkiye’de kamu işletmeleri bir bir satıldı. Artık sıra sularımıza, ormanımıza, yaylalarımıza, topraklarımıza geldi. Bu talan ve yağmaya ‘dur’ demek zorundayız. Orduluları Yeşil Yol talanına ‘dur’ demeye çağırıyoruz. HES’lerin, maden işletmelerinin, taş ocaklarının, ‘Yeşil Yol Projesi’nin ormanlarımızı, yaylalarımızı, derelerimizi, toprağımızı, suyumuzu yok etmesine izin vermeyelim” dedi. (Ordu/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Diyadin’de at arabacılığı dönemi sona eriyor

SONRAKİ HABER

Çocuk istismarını anlatan kitabın iddianamesi: Hiçbir sanatsal değeri yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa