15 Temmuz 2015 15:36

Kasım: Zebedani’deki cihatçılar kafese alındı

Hizbullah genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel’deki silahlı grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini açıkladı.

Paylaş

YDH'nin haberine göre Radyo Nur’a Arsel yamaçları ve Zebedani’de düzenlenen operasyonlarla ilgili açıklamalar yapan Şeyh Naim Kasım Suriye ordusu ve dreniş güçlerinin operasyonları sonucu bu bölgelerdeki cihatçı grupların saldırı kapasitesinin çökertildiğini söyledi.

Hizbullah Genel Sekreter Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Zebedani ve Arsel yamaçlarındaki cihatçı grupların kafes içine düştüğünü belirterek buralardaki militanların artık sahadaki dengeyi değiştirebilecek hiçbir eylem yapamayacak hale geldiğini söyledi.

Öte yandan el-Alem televizyonu, Suriye ordusu ve Hizbullah’ın bugün Zebedani’nin güneydoğusundaki Sultani mahallesini kontrol altına aldığını duyurdu.

Haberde Suriye ordusu ve direniş güçlerinin son operasyonlarla Kehruba Meydanı ile el-Hakl el-Asfar caddesine ilerlediği ve böylece kente giren ana yolu tamamen kontrol altına aldığı bildirildi.
(HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da tek yönlü bayram trafiği

SONRAKİ HABER

Erkan Baş'tan sandığa çağrı: AKP'nin karanlığına 'dur' demek için oy vereceğiz

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa