İstanbul'da tek yönlü bayram trafiği

İstanbul'da tek yönlü bayram trafiği

İstanbul’da bayram tatili öncesi trafik yoğunluğu başladı. TEM otoyolu Edirne ve Ankara istikametlerinde uzun araç kuyrukları oluştu.

Bayram tatilini İstanbul dışında geçirmek isteyenler bugün 14.00'den itibaren trafiği yineden hareketlendirdi. Çamlıca gişelerinden itibaren İzmit'e doğru TEM Otoyolunda yoğun bir araç trafiği gözlenirken, Gebze Eskihisar'daki İDO'nun Feribot iskelesinde de doldur- boşalt sistemi ile bekleme yapılmaksızın araç taşımacılığı yapılmasına rağmen, iskele meydana dolmaya başladı. 

TRAFİK KAZALARI TRAFİĞİ KİLİTLEDİ
TEM otoyolunda aynı saatlerde ve her iki istikamette bir TIR'ın arızalanması ve yaralamalı bir kazanın yaşanması nedeniyle aşırı trafik yoğunluğu yaşandı. Sürücüler bu anlarda İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin trafik yoğunluğunu gösteren uygulamasına da ulaşılamayınca alternatif yolları kullanamadı, bu da yoğunluğu etkiledi.

4 günlük Ramazan Bayramı öncesi İstanbul'da "sürpriz" trafik yoğunlukları yaşanmaya devam ediyor. Dün akşam saatlerinde sürücülerin aşırı yoğun trafikle boğuştuğu Mahmutbey - Fatih Sultan Mehmet köprüsü arasındaki TEM otoyolunda bugün öğlen saatlerinde de durum aynıydı.

1 KAZA, 1 TIR ARIZASI
TEM otoyolunda hem Edirne hem de Ankara istikametinde yaşanan yoğunluğun 2 nedeni vardı.  Gaziosmanpaşa Metris mevkinde aynı istikamete seyreden iki otomobilin çarpışması nedeniyle meydana gelen yaralamalı trafik kazası Edirne istikametindeki trafiği kilitledi. Ankara istikametinde trafiği felç eden ise bir TIR'ın arızalanması oldu.

İBB TRAFİK UYGULAMASI DA ÇÖKTÜ
Her iki istikamete trafiğin durma noktasına geldiği dakikalarda çoğu bayram trafiğinden kaçmak için yola çıkan sürücüler İBB'nin trafik yoğunluğunu gösteren uygulamasına sarıldı. Ancak söz konusu uygulama trafik yoğunluğunu göstermeyince altarnetif çıkışları da kullanamayan sürücüler yoğunluğun artmasına yol açtı.

TIR VE KAZAYA KARIŞAN ARAÇLAR KALDIRILDI AMA YOĞUNLUK SÜRÜYOR
Trafik ekiplerinin kazaya karışan araçları yoldan kaldırmasının ardından Edirne istikametinde trafiğin normalleştiği görüldü. Ancak TIR arızası nedeniyle Ankara istikametinde yaşanan yoğunluk, bayram nedeniyle güzergahı kullanan araçların trafiğe çıkışının sürmesi nedeniyle devam ediyor. (DHA)

www.evrensel.net