15 Temmuz 2015 14:08

'Devlet Roboski'de katliam mesajı veriyor'

HDP Şırnak Milletvekilli Aycan İrmez, AKP hükümetinin seçim öncesi Roboski'de devreye koymaya çalıştığı provokasyonlarına seçimden sonra da devam ettiğini belirtti.

Paylaş

Roboski'deki askeri saldırılar, seçim sonrasında da yayla yasakları ve sınır hattında yaşanan askeri hareketliliği protesto eden yurttaşlara yönelik silahlı saldırılarla gündeme gelmeye devam etti.

Roboski'ye dönük saldırı ve baskıları değerlendiren HDP Şırnak Milletvekili Aycan İrmez, daha önce Roboskilileri katleden devletin bu tutumunun 7 Haziran seçimlerinden sonra da değişmediğini ifade etti. 
İrmez, "Devlet, Roboski katliamı ile Kürt halkına vermek istediği mesaj 'ben istediğim zaman istediğim şekilde sizi katledebilirim' mesajıdır" dedi.

'DEVLETİN OYUNLARINA GELMEYECEĞİZ'

AKP'nin seçim öncesinde gerçekleştirdiği provokasyonları, seçim sonrasında da sürdürmeye devam ettiğini belirten İrmez, "En son Roboski'de yaşanan olaylar bir kez daha her şeyi ortaya çıkardı. Kürt halkı demokrasiyi bilen, barış ve adaletten yana, adaletin nasıl sağlanacağını bilen bir halktır. Bu nedenle Kürt halkı devletin oyunlarına gelmeyecektir" diye konuştu. 

HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu'nun Roboski sınırında incelemelerde bulunduğu sırada uğradığı askeri saldırıyı da hatırlatan İrmez, "Onlar vekillerimize, 'Eşkıyaların vekilisiniz, siz teröristlerin vekilisiniz' gibi söylemlerle gözdağı vermek, psikolojik baskı yapmak peşindeler. Vekilimize yapılan saldırılarda tüm halklara yapılmış bir saldırıdır" dedi. (DİHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Davutoğlu, HDP ziyareti sonrasında açıklama yaptı

SONRAKİ HABER

Dünyanın en çok alkol tüketen ülkeleri açıklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa