15 Temmuz 2015 14:15

Barcelona'nın tüm başkan adayları Arda'ya 'evet' dedi

Paylaş

Barcelona kulübünde bu haftasonu yapılacak başkanlık seçimlerine katılan 4 aday da kazanmaları halinde Arda ile devam etme kararı alacaklarını açıkladı. Böylece Arda'nın transferinde en büyük engel olan "kazanan aday istediği taktirde 20 Temmuz tarihine kadar Arda'yı Atletico Madrid kulübüne tekrar satabilir" maddesi geçerliliğini yetirmiş oldu.

Barcelona'ya başkan olabilmek için yoğun bir seçim dönemine giren adaylar Katalan televizyonunun düzenlediği tartışma programına katıldılar. Hararetli atışmaların yaşandığı programın sunucusu, "Başkan seçilmeniz halinde Arda Turan konusunda nasıl bir karar alacaksınız?" diye sordu. Başkan adayların tümü bu soruya "Arda kaliteli bir futbolcu ve takıma katkısı büyük olacaktır. Satılmasına karşıyız ve geri gönderilme maddesini kullanmayacağız" yanıtı verdiler. Başkan adayları ayrıca Arda'nın bir başka takıma kiralık olarak verilmesini de istemediklerini belirttiler.

Arda'nın transferini gerçekleştiren başkan adaylarından Bartomeu, Arda transferinde ödenen miktara açıklık getirerek bonservis bedeli olarak Madrid kulübüne 41 milyon değil 34 milyon avro ödeme yaptıklarını söyledi. Arda'nın tamamen teknik heyetin raporu doğrultusunda transfer edildiğini hatırlatan Bartomeu, Arda'ya herkesin sahip çıkmasını istedi. (SPOR SERVİSİ)

VİDEO: Arda Turan Barcelona'ya imza attı

ÖNCEKİ HABER

HDP - AKP görüşmesinde yer alacak isimler belli oldu

SONRAKİ HABER

Avesta Yayınları'nın bir kitabı yasaklandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa