14 Temmuz 2015 17:08

Luis Enrique: Arda kiralanmayacak, takımın kilit oyuncusu olacak

Barcelona Teknik direktörü Luis Enrique, düzenlediği basın toplantısında Arda Turan'ın 2015-16'da takımın kilit oyuncusu olacağını ve hiçbir takıma kiralanmayacağını açıkladı.

Paylaş

Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique, basında çıkan spekülasyonları sonlandırdı ve Barcelona'nın transfer yasağı nedeniyle Ocak ayına kadar oynayamayacak Arda Turan'ın kiralık gönderilmeyeceğini söyledi.

'Arda hiçbir yere gitmeyecek' diyen Enrique, 'Burada antrenman yapacak Barcelona'nın sistemini tamamen öğrenecek. Zaten burada en üst düzeydeki oyuncularla çalışma fırsatı bulacak başka bir yere gitmesine gerek yok' diye konuştu.

Luis Enrique, "Arda, çok yetenekli, topu ayağına aldı mı kolay kolay kimseye vermiyor. Bu yeteneğinden çok yararlanacağız" ifadelerini kullandı. Arda Turan'ın Madrid'den tandığını ancak onun Barcelona'da hangi mevkide oynayacağına karar vermediğini kaydeden Enrique, "Orta sahada mı forvette mi değerlendireceğimi kararlaştıracağım" dedi.

Enrique, "Lig biter bitmez bu transferin bitmesini istemiştim. Onlar da başkanlık seçiminden önce transferi bitirdiler. Arda 2015-16'da kilit oyuncu olacak. Bu transfer seçimlerden önce bitirildiği için yönetime teşekkür ediyorum" dedi. (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Baraj yüzünden mahsur kalan ailenin direnişi sonuç verdi: O köprü yapılacak

SONRAKİ HABER

İstanbul Onur Haftası Komitesine "toplumsal tereddütlü grup" gerekçesiyle ret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa