14 Temmuz 2015 16:24

Bahçeli koalisyona kapıları kapattı

Paylaş

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Bahçeli 7 Haziran genel seçimlerinden itibaren birçok vesileyle gündeme getirdiği hükümet ortaklığında bulunmama yaklaşımı içinde olduklarını bir kez daha dile getirdi” açıklamasında bulundu.

Başbakan Davutoğlu, koalisyon görüşmelerinin ikinci gününde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüştü. Yaklaşık 1 saat 45 dakika süren görüşmenin ardından AKP Genel Merkezi’nde bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Davutoğlu, “Bahçeli 7 Haziran genel seçimlerinden bugüne kadar gelen tutumlarıyla son derece açık yürekli ve şeffaf bir değerlendirmede bulundu. Ben bizim yaptığımız çalışmaları kendisine aktardım. Bahçeli de 7 Haziran genel seçimlerinden itibaren birçok vesileyle gündeme getirdiği hükümet ortaklığında bulunmama tarzında bir yaklaşım içinde olduklarını bir kez daha teyyiden dile getirdiler.7 Haziran seçimlerini böyle yorumladıklarını, kendilerinin Hükümet ortaklığı yaklaşımı içinde bulunmadıklarını ifade ettiler. Tabi bu Milliyetçi Hareket Partisi ve Bahçeli’nin kendi tutumları, saygı duyuyoruz” dedi.

‘SON DERECE GÜZEL BİR GÖRÜŞME’

Davutoğlu, Bahçeli ve heyetiyle gerçekleştirdiği görüşmeyi “Son derece güzel bir görüşme” olarak değerlendirerek, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartlar, uluslararası şartlar konusunda görüş alışverişinde bulunduk. 7 Haziran sonrası oluşan tabloda ortaya çıkan sorumlulukla gerekli hususları ben kendileriyle paylaştım. Kendileri de bize verilen görevin hayırlı olması temennisinde bulundular. Görüşme olumlu bir atmosferde gerçekleşti. Hükümet kurma çalışmaları bağlamında bizim içinde bulunduğumuz ve dün CHP ile de paylaştığımız yöntem ve hususlar çerçevesinde, Türkiye’nin biran önce çevredeki şartlar gereği sağlıklı ve güçlü bir hükümet kurma zorunluluğuyla karşı karşıya olduğunu ve bu konudaki tavrımızı açık bir şekilde ortaya koyduk” dedi.

‘BAYRAMDAN SONRA İKİNCİ BİR GÖRÜŞME YAPACAĞIZ’

Karşılıklı olarak bundan sonrası için de görüş telakisinde bulunduklarını belirten Başbakan Davutoğlu, şöyle konuştu:

“Arkadaşlarımızın temas halinde olmasının faydalı olacağı konusunda mutabık kaldık. Daha sonrasın da tekrar bir araya gelme konusunda bir mutabakatımız oldu. Bunun yeni ortaya çıkan bir durum olmadığını ifade ettiler. Ancak AK Parti olarak bütün partilerle görüşmelerimizi sürdüreceğiz ve bir hükümet ortaklığı kurulana kadar da görüşmelerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bundan sonraki gelişmelerde Bahçeli ile bayram sonrasında ikinci bir görüşme yapma imkanımız var. Onu da gerçekleştirebileceğimiz konusunda mutabık kaldık.” (HABER MERKEZİ)

 

 

ÖNCEKİ HABER

Çilem Karabulut'un annesi: Polis şiddete göz yumdu

SONRAKİ HABER

Hakların Köprüsü Derneği: Mülteci dostlarımız güvenlik problemi değildir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa