14 Temmuz 2015 13:12

Kani Beko: DİSK’in kapısına kilit vurulamaz

Paylaş

DİSK Genel Başmkanı Kani Beko önceki gün DİSK Genel Merkezi önünde yaşanan gerginlikle ilgili açıklama yaptı. 

DİSK Yönetim Kurulu adına Kani Beko tarafından yapılan açıklamada, muhattabı Genel-İş sendikası olan işten çıkartma konusunun DİSK'in faaliyetlerini engellemeye yönelik bir eyleme dönüştürülmek istendiğine dikkat çekti. 

Açıklamasında, bir süredir DİSK önünde çadır kurarak eylem yapan ve daha sonra da bina girişini kalas ve zincirlerle kapatan DİH isimli grubun, DİSK'in kapının açılması yönündeki taleplere olumsuz yanıt verdiğini belirten Beko, “12 Eylül darbesinden bu yana ilk kez DİSK'in kapısına zincir vurulması ve faaliyetlerinin engellenmeye çalışılması işçiler tarafından kabul edilmemiştir. DİSK üyesi işçiler, sendika faaliyetlerini engelleyen bu duruma son vererek kapıyı açmıştır” ifadelerine yer verdi. 

Aynı kişilerin geçtiğimiz hafta DİSK'ten kendilerine bir oda tahsis edilmesini tehditkar bir üslupla talep ettiğini belirten Beko açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “DİSK yönetiminden Oya Baydak'ın ihtiyaçlarının karşılanması için DİSK binasının açık tutulması talep edilmemiş, DİH faaliyetleri yürütmek için oda istenen bir dilekçe verilmiştir. Olayın özeti sendikalı işçilerin DİSK'e sahip çıkmasıdır. Sağduyu ve müzakere çağrılarımıza, çözüme dair somut önerilerimize rağmen üyelerimize yönelik kışkırtıcı tavırlar gün boyu sürmüştür. DİSK'e sahip çıkan bütün üyelerimize teşekkür ediyoruz. Herkesin herkesi eleştiri ve protesto hakkı vardır ancak DİSK'in kapısına kilit vurmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Adliyede 18 avukatı 2 polis dövmüş!

SONRAKİ HABER

Emek ve Demokrasi Güçlerinden iki çocuğun öldüğü patlama ile ilgili açıklama

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa