14 Temmuz 2015 00:09

Acı reçeteye karşı yapılan eylemde SYRIZA bayrağı yakıldı

Paylaş

Yunanistan'nın başkenti Atina'da sol gruplar, hükümetin kreditörler ile kemer sıkma programında anlaşmasını protesto etti. Yunan Başbakan hakkında ise 'Çipras ihanet etti' sloganları atıldı. 

Akşam saatlerinde Sintagma Meydanı'nda toplanan sol gruplar, "hükümetin planlarını boşa çıkarmak için toplu eylemlerde bulunma çağrısı" yaptı. "Herkes sokaklarda. Yeni kemer sıkma önlemleri geçmeyecek." sloganları atıldı. Brüksel'de sağlanan anlaşmanın Yunanistan halkına yapılmış bir darbe olduğu dile getirildi 

SYRIZA'nın lider kadrosunun anlaşma imzalamaya ne yetkisi ne de hakkı olduğu belirtilen açıklamada, bunun seçimlerde ve referandumda 'hayır' denmesiyle ortaya konulduğunun altı çizildi.

Başbakan Aleksis Çipras'ın eleştirildiği konuşmaların yapıldığı gösteride iktidar partisi SYRIZA bayrağı yakıldı. 3 kişi ellerinde Yunanistan bayrakları ile Meclis binasına girmeye çalıştı. Ancak polis izin vermedi. 

Yarın ve kemer sıkma önlemlerinin oylanacağı çarşamba gününe kadar hükümet karşıtı gösterilerin artarak devam etmesi bekleniyor. (CİHAN)

 

ÖNCEKİ HABER

'Eğer siyasetçi kendisi meseleyi çözemiyorsa, bu meseleyi çözecek olan milletin ta kendisidir'

SONRAKİ HABER

10 Ekim yargılamasında 'Cumhurbaşkanına hakaret' davası

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa