Valilik önünde muhtara tepki eylemi

Valilik önünde muhtara tepki eylemi

Denizli'nin Çardak ilçesine bağlı Gölcük Mahallesi halkı, muhtar O.Y’yi Valilik önünde protesto etti. Muhtar O.Y’nin, kendisine oy vermeyenlerin hayvanlarını zehirlettiğini, tepki gösterenleri adamlarına dövdürdüğünü, sulama kooperatifinin yönetimini de ele geçirmek için baskı uyguladığını öne süren mahalleli, görevden alınmasını istedi.

Gölcük Mahallesi’nde yaşayanlardan yaklaşık 50 kişi, Vali Şükrü Kocatepe’den yardım istemek için dün Valilik önüne geldi. Kadınlar ellerinde “Ölüyoruz, dövülüyoruz, valim”, “Çete muhtar”, “Önce Allah, sonra valim”, “Yardım et valim” yazılı pankartlar taşıdı. Mahalle halkı, O.Y’nin muhtarlık seçimini dışarıdan getirdiği kişilerle kazandığını, şikayet etmelerine rağmen hiçbir işlemin yapılmadığını, muhtara karşı ses çıkaran kişilerin ise adamları tarafından dövülerek ölümle tehdit edildiklerini iddia etti. Mahalle halkı O.Y. hakkında savcılığa çok sayıda, darp, tehdit gibi şikayetlerde bulunduklarını da kaydetti.

DİLEKÇE VERECEKLER

Vatandaşlar, görüşmek istedikleri Vali Şükrü Kocatepe’ye, üzerinde şu ifadelerin yer aldığı dilekçeyi vereceklerini söyledi: “Çardak Karakolunun taraflı davranmasından dolayı hepimiz risk altında ve korku altında yaşıyoruz. Mahalle halkından Bayram Kazar’ın 40 koyunu zehirlendi, telef oldu. Emin Adanalı’nın tankeri yakıldı. İki kişinin köpeği öldürüldü. Serkan Şimşek ve Mehmet Karaduman, muhtar ve adamları tarafından dövüldü. Muhtarın mahalleye getirdiği kişiler tarafından Sulama Kooperatifi Başkanı Mehmet Tuna ile kardeşi demir sopalarla dövüldü. Çardak ilçesinde derdimize çare bulamadık, yardımınızı arz ediyoruz.” (Denizli/DHA)

 

www.evrensel.net