13 Temmuz 2015 19:19

'Ankara’da otopark krizi bitmeyen metrodan çıktı’

Paylaş

Ankara'da otopark kavgasının Mehmet Karagöz isimli bir gencin yaşamın mal olmasıyla ilgili Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Grubu açıklamada bulundu. Otopark sorununun ulaşımdan kaynaklandığını belirten CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, “Gökçek metro sorununu çözseydi bunlar yaşanmazdı. Keçiören metrosu yıllardır tamamlanmadı. Metro başladığında doğan çocuk askere gitti, geldi, evlendi” dedi.

Geçtiğimiz hafta Rüzgarlı Sokak esnafıyla otoparkçılar arasında çıkan kavga sonucu bir genç yaşamını yitirmişti. Tepkiler üzerine ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek artık otoparkların ücretsiz hale getirildiğini açıklamıştı. Durum hakkında CHP İl Başkanlığı binasında Ankara Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Grubu basın açıklaması düzenledi. Ankara'nın ulaşım sorunu olduğuna dikkat çeken CHP Ankara İl Başkanı Adnan Keskin, ulaşım sorunu çözülmediği için otoparkların sorun haline geldiğini ifade etti. Yıllardır Ankara ulaşımını rahatlatacak metronun bitmediğini belirten Keskin, “Keçiören metrosu başladığında doğan çocuk askere gitti, geldi, evlendi” dedi.

ÜÇ KURUŞ İÇİN BİR CAN

Otoparkların otopark mafyası tarafında illegal şekilde işletildiğini söyleyen Keskin, bunu Belediye Başkanı Gökçek'in kendisinin itiraf ettiğine dikkat çekere, “Şikayetçi olduğunuz bu otopark mafyasına karşı ne tür önlemler aldınız” diye sordu.  “6, 7 liralık otopark parası için 21 yaşındaki Mehmet Karagöz isimli bir gencimiz öldü” diyen Keskin, birçok belediye meclisi kararı alınmasına rağmen soruna çözüm getiremeyen Gökçek'e “Konuyu çözmek yerine bu rantı nasıl kullanacağı  oldukça görülmektedir. 2004, 2015 yılları arasında 10 ayrı Meclis kararı aldınız ama sorunu çözemediniz” diye konuştu.

'KİM BU 3. ŞAHISLAR?'

Ankara'daki raylı sistemlerle ilgili veriler paylaşan Ankara Büyük Şehir Belediyesi CHP Grup Başkanı Doğan Yılmaz Kaya ise “Ankara'da yıllardan beri raylı sistem toplamı 55 km. Londra'da 400 km. Paris'te 214 km. Almanya'da 277 km. Bu rakamlardan çıkan tablo şudur: Melih Gökçek Ankara'yı otobanlar şehri haline getirmiştir. Otobanlarla ulaşım sorununu çözemezsiniz. Şehrin içine o kadar çok araç giriyor ki otopark sorunu doğuyor” dedi. Otoparkların 3. kişilere verilmesiyle ilgili işleyişi de açıklayan Kaya, “Önce otopark alanları ANFA'ya veriliyor ve ANFA üzerinden de 3. kişilere veriliyor. Kim bu 3. şahıslar kimse bilmiyor” diye vurguladı. (Ankara/EVRENSEL) 

ÖNCEKİ HABER

Greyderin altında kalan operatör can verdi

SONRAKİ HABER

12 yaşındaki çocuk parkta oynarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa