13 Temmuz 2015 17:30

Çan Ortak Girişimi Norm patronu işçileri darbetti

Paylaş

Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Çan Ortak Girişimi Norm fabrikasında sendikalaştıkları için  işten atılan ve fabrika önünde kurdukları çadırda direnen işçiler patron ve korumaları tarafından darp edildi. 

Fikriye Akgül fabrika önünde yaşananları “Biz her gün ki gibi fabrika önünde direniş çadırımızı kurduğumuz yerde atılan işçiler geri dönsün diye sloganla atıyorduk. O sırada patron Celal Öğütoğuları, İnsan kaynakları müdürü, içeride misafirleri ile birlikte, korumalarıyla birlikte dışarı çıktılar. Slogan atan arkadaşlarımızdan biri ağacın gölgesinde kalabilmek için işyeri duvarına yaslanmıştı. İnsan kaynakları Müdürü Süleyman Yetişkin, gelip megafona ve arkadaşımızın omzuna vurarak burada duramazsın. defol dedi” şeklinde anlattı. Daha sonra patronun kendisini darp ettiğini söyleyen Akgül, “Seni geberteceğim. Aşağılık kadın. Zira bu kadın kim olduğunu biliyor musunuz. Bu kadını tanıyor musunuz” diyerek kendisine hakaretlerde bulunduğunu belirtti.

Çadıra dönen işçilere hakaret etmeye devam eden Nurettin Öğütlüoğulları da Akgül’e hakaret ederek, “Provokatör bu kadın. Gittiği işyerlerini karıştırıyor bu şekilde” dedi.

Daha sonra fabrika önüne gelen polislere Akgül ile birlikte 2 işçinin ismini vererek bunları gözaltına alın diyen Celal Öğütlüoğulları, darp ettiği işçilerden bir de şikayetçi oldu. Darp edildiklerini kayıt altına aldıklarını belirten işçiler ise şikayetçi olacaklarını  belirttiler. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Dersim’de Vali Arduç ailesinin açlık grevle ile ilgili açıklama sözü verdi

SONRAKİ HABER

12 yaşındaki çocuk parkta oynarken elektrik akımına kapılarak yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa