Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne 'horoz dövüşü' baskını

Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne 'horoz dövüşü' baskını

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ihbar üzerine harekete geçen polis ekipleri, bir binanın deposunda kurulan 'Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği'ne baskın düzenledi. Baskında dernek adı altında horoz dövüştürüldüğü tespit edildi. Horozlar kutularla taşınarak karakola götürüldü. 20 kişiye idari yaptırım cezası uygulandı.

Polis baskını, saat 02.00 sıralarında, Ören Mahallesi'ndeki bir binaya yapıldı. İhbarı değerlendiren Ereğli ilçe emniyet müdürlüğü ekipleri, 4 ekiple gittikleri depoda horoz dövüşü yaptırıldığını belirledi. 'Kanatlı Hayvanları Koruma Derneği' olduğu belirlenen depoda horoz dövüşleri için hazırlanmış arena, seyircilerin oturması için hazırlanmış platform ve yine horozların muhafazası için hazırlanmış kutu bölmeleri görüldü.

Dernek üyeleri oldukları belirlenen kişilerle, baskın sırasında içeride bulunan yaklaşık 20 kişiye 208'er lira idari yaptırım cezası uygulandı. Bölmelerde saklanan 9 horoza el konuldu. 2'si tanık toplam 5 kişi Bağlık Polis Merkezi'ne götürüldü. Bu sırada görüntü almak isteyen basın mensuplarına mekan sahipleri tepki gösterdi.

Horozların Orman İşletme Müdürlüğü'ne, oradan da Zonguldak Milli Egemenlik Tabiat Parkı'na teslim edileceği öğrenildi. Dövüşleri izlemek için Zonguldak, Devrek, Bartın, Çaycuma, Düzce ve diğer illerden gelenlerin olduğu belirtildi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. (CİHAN)

Son Düzenlenme Tarihi: 13 Temmuz 2015 08:39
www.evrensel.net