Kadın mahpuslar görüşe çıkmayacak

Kadın mahpuslar görüşe çıkmayacak

İstanbul Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde kalan PKK ve PAJK'lı mahpuslar, PKK Lideri Abdullah Öcalan'a uygulanan tecridi protesto eden amacıyla bayramda yapılacak açık görüşe ve telefon görüşmelerine çıkmayacaklarını duyurdu. 

Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde tutulan PKK ve PAJK'lı mahpuslar, aileleri aracılığıyla gönderdiği mektupta, PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde uygulanan ağırlaştırılmış tecridi protesto etmek amacıyla Ramazan Bayram'da yapılacak açık görüşe ve telefon görüşmelerine çıkmayacaklarını belirtti. "Önderliğimizin özgürlüğü bizim özgürlüğümüzdür" diyen tutsaklar, tecridi kınayarak, "Bu temelde biz Bakırköy PKK ve PAJK'lı tutsaklar olarak Bayram açık görüşüne çıkmayacağımızı ve telefon görüşmelerini protesto edeceğimizi bildiriyoruz" diye belirtti. 

Mesajda, "Bu tecridin aşılmaması durumunda canımız pahasına her türlü eylemliliği geliştireceğimizi devlete ve kamuoyuna duyuruyoruz. Önderliğimize yaklaşım, halklarımızın birlikte barış içinde yaşama özlemine ve barış sürecine yaklaşımıdır. Dolayısıyla, tüm halkları Önderliğimiz şahsında barışı sahiplenmeye çağırıyor ve duyarlı olmalarını bekliyoruz" ifadelerine yer verildi. (DİHA)

www.evrensel.net