11 Temmuz 2015 18:01

Kocaeli'den Cerattepe'ye destek: Maden çıkarma boşuna yıkacağız başına

Kocaeli'den Cerattepe'ye destek: Maden çıkarma boşuna yıkacağız başına

Paylaş

Kocaeli Artvin İli ve İlçeleri Kültür ve Dayanışma Dernekleri Artvin’de gerçekleştirilmek istenen doğa katliamlarına karşı bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yüzlerce kişinin katıldığı yürüyüşte sık sık “Maden çıkarma boşuna yıkacağız başına”, “Katil Şirket Artvin’i Terk et”, “Cerattepe geçilmez, Artvin Halkı Yenilmez” sloganları atıldı. 

Belediye İş Hanında başlayan yürüyüşe HDP Milletvekili Ali Haydar Konca, CHP Milletvekilleri Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar’ın yanı sıra birçok siyasi parti temsilcisi de destek verdi. 

Yürüyüşün ardından İnsan Hakları Parkına gelen Artvinliler adına basın açıklamasını okuyan Özge Çamur “Artvin aşağı maden ve yukarı maden köylerinde Cerattepe gibi siyanürle altın aranması için sondaj çalışmaları yapılmaktadır. Artvin’in tüm doğal dengesini alt üst edecek HES çalışmaları Samsun’dan Artvin’e kadar tüm dağları ve yaylaları ranta açmak için Yeşil-Yol çalışması yürütülmektedir. Talancıların ülkenin her yerinde arzu ettikleri rant, rant, rant” dedi.(Kocaeli/EVRENSEL)

 

ÖNCEKİ HABER

KCK: Ateşkes tutumunun istismarını kabul etmeyeceğiz

SONRAKİ HABER

Akar: Bedelli askerlikten 9 milyar 533 milyon lira gelir elde edildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa