AKP’li belediyede torpille iş iddiası

AKP’li belediyede torpille iş iddiası

Hasan RAY 
Urfa

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Karaköprü Belediye Meclis Üyesi Serhat Erdem, AKP’li belediyeye 13 işçinin usulsüz bir şekilde alındığını iddia etti. Erdem, bu işçilerin Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve onun yardımcılarının akrabası olduğunu belirterek isimlerini ve akrabalık derecelerini sosyal medya hesabından paylaştı.

DBP’li Serhat Erdem, yerel bir televizyona geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Karaköprü Belediyesine işçi alımında usulsüzlük yapıldı. Geçen ay İŞKUR üzerinden işçi alımı yapılacağı duyumunu aldık. Bunu Sayın Belediye Başkanına sorduğumuzda böyle bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi. İnsan kaynakları müdüründen bu isimleri istedik o da isim listesini vermedi. Alınan işçilerin hepsi Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve yardımcılarının akrabaları” dedi. 

Erdem’in sosyal medyadan yayınladığı listede yer alan ve AKP’li Karaköprü Belediyesinin usulsüz biçimde işe aldığını söylediği kişiler arasında belediye başkan yardımcısının oğlu, Ahmet Kalkan, Belediye Başkanının Şoförü ve Koruması Mehmet Sav, Belediye Başkanının Özel Kalem Müdürü Serdar Oktay, satın alma müdürünün oğlu Ali Tepe, temizlik işleri müdürünün oğlu Yasin Şimşek de bulunuyor. Erdem işe alınan diğer kişilerin de belediye başkanı ve yazı işleri müdürünün akrabaları olduğunu belirtti. Erdem, “Bu şahıslar Karaköprü Belediyesinde çalışanların akrabaları. Bu kadar büyük tesadüf olur mu? Orada çalışan üniversite mezunlarına kadro verilmiyor. İşe alınanlar sözde sınava ve mülakata tabi tutuldu. Ortaokul ve lise mezunu olan bu şahıslar torpil olmadan mi işe alındı? Bu işin peşini bırakmayacağız” dedi. 

www.evrensel.net