10 Temmuz 2015 12:40

Arda Turan: Dünyanın en büyük kulübündeyim

Katalan devi Barcelona ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Arda Turan için bugün imza töreni ve basın toplantısı düzenlendi.

Paylaş

Barcelona ile 5 yıllık sözleşme imzalayan Arda Turan, Barcelona forması ile bütün kupaları kazanmak istediğini söyledi.

İmza törenin ardından düzenlenen basın toplantısına katılan Turan, transferi sürecinde kendisine yardımcı olan herkese teşekkür ederek, “Atletico Madrid kalbimde çok özel yere sahip. Ben Barcelona’ya geldiysem Atletico Madrid Kulübü Başkanı Enrique Cerezo ve Teknik Direktör Diego Diego Simeone sayesinde oldu. Şu anda dünyanın en büyük kulübünde olduğum için çok mutluyum. Barcelona bir kulüpten daha fazlası. Burada başarılı olup güzel seneler geçiririm” dedi.

Barcelona’ya sempati duyduğunun herkes tarafından bilindiğini ifade eden Turan, “Birçok teklif vardı. Ama eğer konu Barcelona ise bütün istekleri geri atıyorsunuz. Şu anda en çok olmak istediğim yerdeyim. 6 ay kulübün cezasından dolayı oynayamayacağım. Sonunda Barcelona forması ile sahaya çıkacağım. Bunu gerçekleştirmek için bekleyeceğim Barcelona’nın başarısı ve futbol oynamak için buradayım” diye konuştu.


'KENDİ TARZIMI YANSITMAK İSTİYORUM'

Barcelona’da kendi tarzını yansıtmak istediğini ifade eden Arda Turan, “Ben takımın başarısı için buradayım. Özel ve güzel işler yapmaya geldim“ sözlerini kullandı.

İspanyol basının Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone ve Barcelona Teknik Direktörü Luis Enrique’yi kıyaslamasını istemesi üzerine Turan, “Luis Enrique beni aradı ve hoş geldin dedi. Burada en iyisini yapmaya çalışacağımızı söyledi. Simeone ile arasındaki farkı görmek için çalışmam lazım. Simeone benim gelişimimde büyük pay sahibi. Luis Enrique de dünyanın en iyi hocalarından biri” diye konuştu.

'MESSİ DÜNYANIN EN İYİSİ, INIESTA BENİM İDOLÜM'

Messi’nin dünyanın en iyi futbolcusu olduğunu kaydeden Arda Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İdolümün Iniesta olduğunu daha önce söyledim. Ben burada başarılı olmak için çok çalışacağım. Hocam hangi mevkide görev verirse elimden geleni yapacağım. Artık dünyanın en iyi oyuncularıyla aynı sahayı paylaşacağım. Sonuç Barcelona’nın başarısı için buradayım. Dünyanın en iyi futbol oynayan ekibinin içine girmek istiyorum. İzleyenlere iyi bir Arda Turan izlettirmek istiyorum.”

Arda Turan, 2002 yılında Galatasaray ile Barcelona arasındaki maçta saha kenarında top toplayıcı bir çocuk olduğunun hatırlatılması üzerine şunları ifade etti:

“2002'de Galatasaray-Barcelona maçında top toplayıcılık yapıyordum, bana gelen topu Luis Enrique'ye vermiştim. Luis Enrique daha sonra benden aldığı topla gol attı. Ancak gol ofsayttı. Oradan buraya gelmek benim için büyük bir gurur. Ben küçük bir çocuğun hayallerini gerçekleştirdim. Hayallerimi gerçekleştirmek için de çok çalıştım. Her zaman iyi mücadele edeceğimin sözünü veriyorum.”

BARCELONA İLE BÜTÜN KUPALARI KAZANMAK İSTİYORUM

Arda Turan, Barcelona forması ile hedeflerini şöyle açıkladı:

“Kulüp bazında kazanılan bütün kupaları kazanmak istiyorum. Bu kupaları kazanan ekibin içinde olmak istiyorum.”

Arda Turan, Barcelona’da giyeceği forma numarası içinse “Numara önemli değil. Önemli olan Barcelona forması ve armasını uygun şekilde temsil etmektir. Görüşmeler yapıldıktan sonra forma numarası konusunu değerlendireceğim.” (SPOR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD’de 21 milyon kişinin bilgileri çalındı

SONRAKİ HABER

AKP Sözcüsü Çelik: Hükümetin vazifelerinin çok ötesinde bir durum

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa