09 Temmuz 2015 15:24

Londra’da 48 saatlik ulaşım grevi

Londra’da 48 saatlik ulaşım grevi

Paylaş

Eylem LODOS
Evci BAY
Londra

Londra’da 4 farklı demir yolu ve ulaşım sendikası, daha iyi çalışma koşulları ve ücret zammı için 48 saatlik grev başlattı.
Demiryolları ve Denizcilik Sendikası (RMT), Ulaşım Çalışanları Sendikası (TSSA), Metro Sürücüleri Sendikası (ASLEF) ve UNITE daha iyi çalışma koşulları ve yapılmayan ücret zamları için 48 saatlik greve çıktı.

Yaklaşık 20 bin işçinin katıldığı grev nedeniyle şehirde tren ve metro seferleri yapılmadı. Dün akşam saatlerinde başlayan grev cuma günü sona erecek.

‘İŞTEN ÇIKARMALARA KARŞI GREVDEYİZ’
Konuyla ilgili Evrensel'e konuşan RMT Genel Sekreter Yardımcısı Steve Hedley, şehirde iki farklı grev olduğunu söyledi. İlk grevin First Great Western Grevi olduğunu belirten Hedley, bu grevin 48 saat süreceğine dikkat çekti. Hedley bu grevin işten çıkarmalar ve yapılmayan maaş zamları ile ilgili olduğunu kaydetti.

İkinci grevin ise Londra Metrosu’nda olduğunu anlatan Hedley, metronun 24 saat boyunca hizmete açılmak istendiği belirtti. Bu durumun çalışanların maaşına yansıtılmak istenmediğini kaydeden Hedley, dün açıklanan İngiltere bütçesine de değindi. Hedley, “İşçi sınıfına saldırı, zenginlere vergi indirimidir. Diğer sendikacılarla yan yana buna karşı duracağız. Mücadelede de ön planda olacağız.” dedi.

ÖNCEKİ HABER

İnşaatın 7'nci katından düşen 1 işçi öldü, 1 işçi yaralandı

SONRAKİ HABER

'100 Temel Eser' uygulaması sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa