Belediyenin Bilgi Evi'ne baskın

Belediyenin Bilgi Evi'ne baskın

Bitlis Belediyesi bünyesinde ilköğretim öğrencilerinin eğitimine dönük faaliyet yürüten Bilgi Evi'ne çok sayıda özel harekat timinin katılımıyla baskın düzenlendi.

Bitlis Belediyesi'nin ilk ve ortaokul öğrencilerine eğitim verilmesi amacıyla Saray Mahallesi'nde açtığı Bilgi Evi'ne çok sayıda özel harekat timinin katılımıyla baskın düzenlendi. Sabah saatlerinde kimsenin olmadığı sırada baskın düzenleyen polisler, kapı ve pencereleri kırarak içeri girdi. Aramalarda 7 bilgisayarın hard diskleri ve öğrencilerin dokümanlarına el konuldu. Eş zamanlı olarak kimi evlere de baskın yapıldığı ancak gözaltına alınmak istenen kişilerin adreslerinde bulunmadığı öğrenildi. 

Operasyonun gerekçesi hakkında bilgi edinilemezken, kurumlarına düzenlenen baskını yerinde incelemek amacıyla Bilgi Evi'ne gelen Bitlis Belediyesi Eşbaşkanı Hüseyin Olan, Bilgi Evi'nin resmi bir kuruma ait olduğunu belirterek, "Burası yeni nesil çocukların eğitim aldığı bir yerdir. Yasa dışı bir şey olamaz. Polis 7 yaşındaki çocuklardan korkuyor" diye tepki gösterdi. (DİHA)

www.evrensel.net