Gölette erkek cesedi ve kadın kıyafetleri bulundu

Gölette erkek cesedi ve kadın kıyafetleri bulundu

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki Tekzip Bendi Göleti'nde 30 yaşındaki Talip Kurt'un cesedi bulundu. Jandarma ekipleri, aynı yerde erkek kıyafetlerinin yanı sıra kadın kıyafeti ve 2 cep telefonu bulunca gölette ikinci bir ceset olabileceğini değerlendirerek arama yaptı. Ancak, ikinci ceset bulunamadı.

Tekzip Bendi Göleti yakınından geçen bir grup su kenarında  kıyafetler olduğunu farketti. Şüphelenen bu kişiler  gölet kenarına geldiklerinde suyun içinde bir kişinin hareketsiz durduğunu görünce durumu jandarmaya bildirdi. Gelen jandarma ile AFAD ve itfaiye ekipleri, 30 yaşınaki Talip Kurt'un cesedini sudan çıkarttı.

Jandarma yaptığı incelemede gölet çevresinde erkek kıyafetlerinin yanı sıra kadın eşyaları ve 2 cep telefonu bulunca, gölette gölette bir ceset daha olabileceğini değrelendirdi. AFAD ekipleri yaklaşık 2 saat boyunca gölet içinde bir başka kişinin olup olmadığını kontrol etmek için dalgıç ekibiyle arama yaptı. Yapılan aramalarda gölette bir başka kişinin olmadığı belirlendi. Talip Kurt'un cesedi, cenaze aracıyla Hendek Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Araştırmalara devam edildiği belirtildi. (DHA)

Kandıra'da iki genç plajda ölü bulundu

www.evrensel.net