Bahçeli: Çinli ile Koreliyi nasıl ayırt edeceksin!

Bahçeli: Çinli ile Koreliyi nasıl ayırt edeceksin!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Çin'in Doğu Türkistan'daki uygulamalarını protesto etmek için Sultanahmet'te Ülkü Ocakları İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen yürüyüşten sonra ülkücülerin Çinli sandıkları Güney Korelilere saldırmasına ilişkin olarak 'Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?' dedi.

Hürriyet'ten Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtlayan Bahçeli'nin bu konu hakkındaki açıklamaları şöyle:

Çin'in Uygur Türklerine baskısı ülkücüler tarafından protesto ediliyor.

Devlet Bahçeli: Bizim ülkücü gençliğimiz Çin'deki zulme karşı hassastır. Demokratik haklarını kullanabilmeleri gerekir. Bu sorunu kamuoyuna mal etmek, uluslararası arenaya doğru yönlendirmek açısından bu eylemler faydalıdır.

Ama Çin lokantalarına saldırılar oldu. Bunlar çok eleştirildi?

Devlet Bahçeli: Bu tür eylemleri başka amaçlara taşıyan provokasyon olayları çok yaygındır. Televizyonlarda anlattım: Bozkurt işareti ile Heavy Metal işareti birbirine çok benziyor. Küçük bir farklılık var arada. Lokantadaki bir kişiyle bizim ne alakamız var? Ama iki-üç insanı yönlendirip provokasyon yapmak kolay.

Çinli ile Koreliyi ayırt edememe durumu da oldu. Sultanahmet'te Çinli diye Koreli turistleri kovalayanlar oldu.

Devlet Bahçeli: Bunlar genç çocuklar. Birisi sürükler, bunlar da arkasından gidebilir. Hem Koreli ile Çinliyi ayırt edecek özellik nedir? Çekik göz... Baktı ki ikisi de çekik göz... Fark eder mi efendim?

Yapmasalar daha iyi olmaz mı?

Devlet Bahçeli: Ama oluyor efendim. Gidiyor cama taş atıyor, başka şey yapıyor. (HABER MERKEZİ)

 

 

 

 

 

 

Son Düzenlenme Tarihi: 08 Temmuz 2015 15:03
www.evrensel.net
ETİKETLER Devlet Bahçeli