Arçelik LG'de direniş kırıcılara polis koruması

Arçelik LG'de direniş kırıcılara polis koruması

Direnişleri polis zoruyla kırılan Arçelik LG işçileri, mücadelelerini sürdürüyor. İşten atılan işçiler fabrika kapısı önünde beklerken, direnişi kıran işçiler ise polis korumasında fabrikaya alındı.

İşten atılan işçiler sabah 07.00’de kendi imkanlarıyla fabrika önünde toplandı. Patron ve Türk Metal temsilcileri ise dışarıda bekleyen işçilere göz dağı vererek korkutmaya çalışırken, polis ise fabrika kapısında barikat kurdu. Kapıda bekleyen işçiler, Türk Metal Sendikası’ndan istifa etmeyerek iş başı yapacak işçileri alkışlarla ve “Onursuz olma onurunla yaşa”, “Türk Metal sizinle gurur duyuyor” sloganlarıyla protesto etti.

İşçilerin içeri girmesinin ardından konuştuğumuz işçiler, “Bizler buraya çalışmaya geldik. Arçelik evimiz hiçbir yere gitmeyiz” diyerek, 10-15 yıldır kendilerinde olan fabrikaya giriş kartlarını havaya kaldırdılar. Kendi aralarında toplantı yapan işçiler, mücadeleyi fabrika önünde sürdürmeye ve  bir yandan da yargı mücadelesi vermeye karar verdiler. (Gebze/EVRENSEL)

FOTOĞRAF: 4 Temmuz'da Arçelik LG'de artan baskılara karşı üretimi durdurarak greve başlayan işçilerin direnişi devam ederken direnişi kırmak amacıyla fabrika içine çok sayıda çevik kuvvet polisi girdi.

ARÇELİK LG'DE İŞÇİLERE POLİS BASKISI

Son Düzenlenme Tarihi: 07 Temmuz 2015 16:52
www.evrensel.net