Ülkücüler Balıkesir'de Mao maketini astı!

Ülkücüler Balıkesir'de Mao maketini astı!

Balıkesir Ülkü Ocakları ve Kamu-Sen'e bağlı memur sendikaları üyeleri, Doğu Türkistan'da Uygur Türklerine yapıldığı iddia edilen uygulamaları Ali Hikmet Paşa Meydanı'nda gerçekleştirdikleri eylemle protesto etti. Grup, Çin devriminin lideri Mao Zedong'un maketini astı, Çin malları için boykot çağrısı yaptı.

Balıkesir Ülkü Ocakları üyeleri, bugün saat 13.45'te, ellerinde Türkiye ve Doğu Türkistan bayraklarıyla, tekbir getirerek Ali Hikmet Paşa Meydanı'na yürüdü. Burada toplanan grup, 'Kahrolsun Kızıl Çin', 'Türkistan'a özgürlük', 'Ya Turan ya ölüm, başka yolu yok', 'Kanımız aksa da zafer İslamın' sloganları attı. Ülkücüler, Çin Komünist Partisi ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin kurucusu Mao Zedong'un maketini meydanda kurulan sehpada astı.

Balıkesir Ülkü Ocakları Başkanı Kürşat Can Ateş, Doğu Türkistan'ın kan ağladığını belirterek, "Kızıl komünist Çin'in insanlık dışı muamelelerine maruz kalan soydaşlarımız acı çekerken, hür dünya her zamanki gibi üç maymunu oynamaktadır" dedi.

Ülkü Ocakları'nın eylemi bittikten sonra Ali Hikmet Paşa Meydanı'na Kamu-Sen üyeleri geldi. Kamu-Sen adına basın açıklaması yapan İl Temsilcisi Yılmaz Kuran, "Doğu Türkistan'da bir milletin kan ağlarken, bütün dünyanın yine kör, sağır ve dilsiz olarak bu zulme seyrettiğini" söyledi. (Balıkesir/DHA)

'ÇİNLİ' AVINA ÇIKAN ÜLKÜCÜLER KORELİ TURİSTLERE SALDIRDI

Son Düzenlenme Tarihi: 04 Temmuz 2015 20:41
www.evrensel.net