200 polis Roman mahallelerinde 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganıyla yürüdü

200 polis Roman mahallelerinde 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganıyla yürüdü

Edirne'nin Keşan ilçesinde Romanların yoğunlukla yaşadığı mahallelere dönük 700 polisin katıldığı operasyonda 44 kişi gözaltına alındı. Yaklaşık 200 çevik kuvvet ve özel tim polisi, sokaklarda 'Polis huzur, güven verir' ve 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganlarıyla yürüdü.

Edirne'nin Keşan ilçesinde Romanların yoğunlukla yaşadığı mahallelere dönük 700 polisin katıldığı operasyonda 44 kişi gözaltına alındı.  Yaklaşık 200 çevik kuvvet ve özel tim polisi, sokaklarda 'Polis huzur, güven verir' ve 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganlarıyla yürüdü.

Edirne İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Keşan, Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya ve İstanbul’dan gelen yaklaşık 700 polisin katılımıyla, Romanların yoğunlukla yaşadığı Yenimescit, Mustafa Kemal Paşa ve Cumhuriyet Mahallesi’nde saat 05.00’de çok sayıda adrese eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda aralarında Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı F.S.’nin de bulunduğu 44 kişi, 'Huzuru bozma, yağma, tehdit, polise mukavemet ve direnme' iddialarıyla gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği binasına götürüldü. İkametlerinde bulunamayanların ise arandığı bildirildi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AÇIKLAMA YAPTI

Operasyonla ilgili bilgi veren Edirne İl Emniyet Müdürü Adnan Erdoğan şunları söyledi:

"Yaşadığımız olumsuz olaylarla ilgili olarak tespit ettiğimiz 44 kişi gözaltına alınmış durumda. Onunla ilgili yasal süreç başladı. Operasyona yaklaşık 700 polis katıldı. Operasyon Çanakkale, Kırklareli, Tekirdağ, Sakarya ve İstanbul’dan gelen polislerle de desteklendi. Yardımcı kuvvetlerimizle beraber yaklaşık 700 polisle birlikte kazasız, belasız operasyonu tamamladık."

POLİS, SLOGANLARLA MAHALLEDE YÜRÜDÜ

Operasyona katılan yaklaşık 200 çevik kuvvet ve özel tim polisi ise operasyonun yapıldığı mahalledeki sokaklarda 'Polis huzur, güven verir' ve 'Ne mutlu Türküm diyene' sloganlarıyla, panzer ve TOMA’ların eskortluğunda Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü binası önüne kadar yürüdü. (Edirne/DHA)

www.evrensel.net