Ağaca sarıl ayıyı öp kervana katıl!

Ağaca sarıl ayıyı öp kervana katıl!

Doğanın talanına karşı sanat siperi oluşturmayı amaçlayan Üç Beş Ağaç Kervanı 23 Ağustos'ta ikinci kez yola çıkıyor.

Yusuf YAVUZ
Isparta

Doğanın talanına karşı sanat siperi oluşturmayı amaçlayan Üç Beş Ağaç Kervanı 23 Ağustos'ta ikinci kez yola çıkıyor. Praksis Müzik Kolektifi, Merhaba Sanat Tiyatrosu ve Derme Tiyatro’nun öncülüğünde bir araya gelen sanatçılardan oluşan Üç Beş Ağaç Kervanı’nın durakları arasında yıkım projelerine karşı yaşam alanlarını koruma mücadelesi veren bölgeler yer alıyor. 23 Ağustos’ta Yırca’da yola çıkacak olan kervan, aralarında Muğla, Antalya, Mersin, Diyarbakır, Artvin, Tokat, Çanakkale, Bursa ve İstanbul’un da bulunduğu toplam 20’den fazla kentte etkinlikler yapacak. Kervan’ın Türkiye yolculuğu 20 Eylül’de İzmir’de son bulacak.

MÜZİĞİN VE TİYATRONUN COŞKUSU SOKAKLAR

Türkiye’nin dört bir yanında süren doğa yağmasına karşı yerel direnişleri desteklemek amacıyla geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen Üç Beş Ağaç Kervanı bir kez daha yollara düşüyor. Praksis Müzik Kolektifi, Merhaba Sanat Tiyatrosu ve Derme Tiyatro’nun öncülüğünde bir araya gelen sanatçılardan oluşan Üç Beş Ağaç Kervanı, yaklaşık bir ay boyunca 20’den fazla kentte etkinlikler yapacak.

KERVAN, BAĞIMSIZ SANATÇILARDAN OLUŞUYOR

Etkinlikler hakkında bilgi veren Üç Beş Ağaç Kervanı üyelerinden Serdar Türkmen, gidilen her yerde 2,5 saat süresince çocuklarla ilgili etkinliklerin yanısıra pandomim, tiyatro gösterisi ve konser yapıldığını belirterek, “Üç Beş Ağaç Kervanı, hiç bir kurum, kuruluşu kervan sponsoru olarak kabul etmez. Bağımsız bir sanatçı inisiyatifidir. Kervanın maliyetini karşılamak için belediyeler ve demokratik kurum ve kuruluşlarla etkinlikler yapılır. Buradan ortaya çıkarılan maddiyat, kervanı desteklemek isteyenlerin katkıları ile birleşir ve kervanın bütçesi böylelikle oluşur” diye konuştu.

www.evrensel.net