Şemdinli'de 2 asker boğularak yaşamını yitirdi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik Beldesi'nin Yeşilova Köyü yakınında bulunan Hezer Çayı'na dengesini kaybederek düşen er ve onu kurtarmaya çalışan arkadaşı boğularak yaşamını yitirdi.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Derecik beldesinin Yeşilova köyü yakınında bulunan Hezer Çayı'na dengesini kaybederek düşen er ve onu kurtarmaya çalışan arkadaşı boğularak yaşamını yitirdi.

Olay, akşam saatlerinde Federal Kürdistan sınırında bulunan Yeşilova köyü yakınlarında meydana geldi. Yeşilova köyünde bulunan Hudut Sınır Tabur Komutanlığı'nda görevli er, Hezer Çayı kenarında yüzünü yıkamak isterken, dengesini kaybederek suya düştü. Yanında bulunan er de arkadaşını kurtarmak için suya atlayınca, her ikisi de debisi yüksek olan Hezer Çayı'nda sürüklenmeye başladı. Çevredeki diğer askerler ve vatandaşlar olayı fark edince 2 asker yapılan çalışmalar sonucu sudan çıkarıldı. Bu arada Hudut Sınır Tabur Komutanlığı'na da bilgi verildi. Ancak sudan çıkarılan erler, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Askerlerin cenazelerinin helikopterle Van'a oradan da memleketlerine gönderileceği belirtildi. (Hakkari/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER HakkariTSK