İşten atmalara karşı MESS’i uyardılar

İşten atmalara karşı MESS’i uyardılar

İşten atılan metal işçilerine destek eylemleri devam ediyor. Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Schneider Elektrik ve ZF Lemförder fabrikalarında çalışan işçiler yaptıkları eylemlerle TOFAŞ, Ford Otosan, Mako ve Türk Traktör başta olmak üzere yaşanan işçi kıyımını protesto ederek MESS’i uyardı.

İşten atılan metal işçilerine destek eylemleri devam ediyor. Çiğli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Schneider Elektrik ve ZF Lemförder fabrikalarında çalışan işçiler yaptıkları eylemlerle TOFAŞ, Ford Otosan, Mako ve Türk Traktör başta olmak üzere yaşanan işçi kıyımını protesto ederek MESS’i uyardı. İşçiler direnişe başlayan ZF Sachs işçilerine de desteklerini ilettiler. 

Vardiya çıkışında yapılan yürüyüş sonunda konuşan Schneider Elektrik İşyeri Baştemsilcisi Sedat Sadak, metal işçileri olarak sendika ve işyeri ayrımı gözetmeden işçi kıyımına karşı birlikte mücadele etmeleri gerektiğinin altını çizdi. 

Zf Lenförder’de de vardiya çıkışı yapılan eylemde konuşan İşyeri Baştemsilcisi Ümit Bingöl, işverenlerin işçilerin tek gücü olan örgütlülüğü ellerinden almak için işçileri bölmeye çalıştığını ifade etti. (İzmir/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 27 Haziran 2015 15:39
www.evrensel.net