SDP İzmir İl Örgütü binasına polis baskını

SDP İzmir İl Örgütü binasına polis baskını

Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İzmir İl Örgütü binasına, içeride bomba bulunduğu iddiasıyla polis baskını yapıldı. Baskın öncesinde ise 4 partilinin farklı adreslerden gözaltına alındığı öğrenildi.

Sosyalist Demokrasi Partisi'nin (SDP) İzmir İl Örgütü binasına akşam saat 21.00 sıralarında polis baskını yapıldı. İçeride bomba bulunduğu iddiasıyla Alsancak'ta, Ali Çetinkaya Bulvarı 1438 Sokak'ta bulunan parti binasına gelen Terörle Mücadele, Özel Harekat ve Çevik Kuvvet polisleri, binayı ablukaya aldıktan sonra, o sırada parti binasında kimsenin bulunmaması üzerine partililere haber verdi. Bir süre sonra parti yöneticilerinin gelmesi üzerine polisler, ellerindeki savcılık kararı doğrultusunda partililerin nezaretinde içeri girdi. İçeride yapılan aramalara daha sonra gelen parti avukatları da eşlik etti.

İçerideki aramalar halen devam ederken, baskın öncesinde isimleri henüz öğrenilemeyen 4 parti üyesinin de yine polislerce gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan bu partililerin de Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldükleri öğrenildi.(DİHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Haziran 2015 22:35
www.evrensel.net