Sakarya’da dere taştı bir kadın sel sularına kapılarak kayboldu

Sakarya’da dere taştı bir kadın sel sularına kapılarak kayboldu

Sakarya ve çevresinde öğlenden sonra aniden bastıran sağanak yağış metropol ilçelerden Serdivan'ın Aşağıdereköy Mahallesi'nde derenin taşmasına neden oldu. Oluşan selin sürüklediği kamyonun çarpıp hasar verdiği evde bulunan bir kadın sel sularına kapılarak kayboldu. Bu arada D-100 Karayolu'nun her iki istikameti de Üniversite Kampüs Yolu'nun bulunduğu noktadan itibaren toprak yığınları ve sürüklenen ağaçlar nedeniyle bir süre ulaşıma kapandı.

Sakarya bölgesinde saat 16.30 sıralarında aniden bastıran sağanak yağış Serdivan ilçesine bağlı Aşağıdereköy Mahallesi’nden geçen Karadere'yi taşırdı. Bölgede birçok evi su basarken, sel sularının sürüklediği kamyonun çarptığı ve hasar verdiği bir evde adının Gülderen Altınburak olduğu belirtilen 18 yaşındaki genç kadın sel sularına kapılarak kayboldu. Bölgede sel suları çok sayıda ağacı sürüklerken onlarca ev selden etkilendi.

SEL SULARINA KAPILAN KADININ CESEDİ BULUNDU

Sel sularına kapılan engelli Gülderen Altınbudak'ı cesedini AFAD ekipleri buldu. Altınbudak'ın cesedine evinden yaklaşık bir kilometre ileride dere yatağında ulaşıldı.

İki çocuk annesi kadının cenazesi, savcının yapacağı incelemenin ardından kaldırılacak.
Öte yandan mahalleyi vuran sel bir kişi tarafından cep telefonuyla görüntülendi.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, sel sonrası bölgeye giderek inceleme yaptı. Vali Coş yaptığı açıklamada "Sel sularının sürüklediği kamyon eve çarpınca kayıp vakası oldu. Bu evde bulunan bir kadın sel sularına kapılarak sürüklenmiş. Arama çalışmaları sürüyor. Sel suları bölgede bazı evleri etkiledi. AFAD ve itfaiye ekiplerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor" dedi.

Vali Coş sel suları nedeniyle D-100 Karayolu’nda da sorunlar yaşandığını söyleyerek toprak yığınları ve sel sularının sürüklediği ağaç kökleri nedeniyle karayolunda ulaşımın aksadığını belirtti. Karayolunda yapılan çalışmalar sonucu saat 16.30'dan itibaren D-100 karayolu ulaşıma açıldı. Ancak trafik kontrollü olarak veriliyor. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 23 Haziran 2015 21:06
www.evrensel.net