Adana Garı tadilatında İş kazasına davetiye

Adana Garı tadilatında İş kazasına davetiye

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) Adana Şube Başkanı Kenan Doğan, TCDD Adana Garında iş güvenliksiz iş yapılmasına sert tepki gösterdi. Adana’da binlerce kişinin komşu il ve ilçelerle bağlantısında büyük rol oynayan TCDD Adana Garında çatı kiremitlerinin değişiminin yapıldığını belirten Doğan, “Tarihi bir yapısı olan binanın bu yönü göz ardı edildiği gibi göstermelik ve yetersiz iş güvenliği tedbirleriyle kazalara adeta davetiye çıkarılmıştır” dedi.

İş güvenliğinin önemine dikkat çeken Doğan,  “Her gün onlarca seferin düzenlendiği ve binlerce insanın kullandığı Adana Garındaki çatı tadilatında yüksekte çalışan işçilerde herhangi bir iş güvenliği tedbirinin alınmadığı görülmüştür. Kiremitlerin aşağı düşme ihtimaline karşı yamalı bohça şeklinde göstermelik branda çatının alt katına çekilmiştir” dedi. 

İş güvenliğinin kesinlikle tam ve eksiksiz olarak alınması gerektiğini ifade eden Doğan, garda yaşanacak herhangi bir kazanın sorumlusunun gar müdürü olduğunu ifade etti. Ülkemizde her yıl alınmayan önlemler ve tedbirler nedeniyle ölümle sonuçlanan birçok kaza meydana geldiğine dikkat çeken Doğan, “Risk boyutu yüksek olan bu tarz işlerde, iş güvenliği uzmanlarınca gerekli tedbirlerin alınarak işin başlatılması ve kontrol altında yürütülmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu. (Adana/EVRENSEL)

www.evrensel.net