23 Haziran 2015 17:26

SeraPool'de patronun direnişi kırma hamlesi: 1 işçi işten atıldı

SeraPool'de patronun direnişi kırma hamlesi: 1 işçi işten atıldı

Paylaş

SeraPool'de direnişin 13'üncü gününde bir işçi işten atıldı. Patronun bunu direnişi kırmak için yaptığını ifade eden işciler "SeraPool'e sendika girinceye kadar arkadaşımızın işe iadesi sağlanıncaya kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Patronun bu hamlelerini tahmin ediyorduk" diye konuştu. Patron daha önce de direnişi kırmak için işçi arabalarını devreye sokmuş ancak direnişi kıramamıştı. 

DESTEK SÜRÜYOR

Öte yandan işçilere destek ziyaretleri de sürüyor. Sabah saatlerinde SeraPool'e gelen DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK olarak sonuna kadar işçilerin yanında olacaklarını belirterek "Direnen SeraPool işçisi kazanacak" diye konuştu.

Bir diğer ziyaretçi de DİSK'e bağlı Gıda-İş'te örgütlendiği için işten atılan Divan Pastanesi işçisi Sedef Erdal'dı. "İşten atılan Divan işçileri olarak SeraPool isçilerinin yanındayız" diyen Erdal, işçilerle direniş deneyimlerini paylaştı. İşçiler bugün de Anti-Kapitalist Müslümanlarla beraber iftar vakti yeryüzü sofrası kuracak.

NE OLMUŞTU

SeraPool işçileri DİSK'e bağlı Cam Keramik-İş'te örgütlenme mücadelesi sürdürmüş bir işçinin işten atılarak tehdit edilmesi üzerine üretimi durdurarak direnişe başlamıştı.(İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Teknosa protesto edildi

SONRAKİ HABER

'100 Temel Eser' uygulaması sona erdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa