TOFAŞ’ta 142 işçi işten atıldı

TOFAŞ’ta 142 işçi işten atıldı

Bursa’da TOFAŞ fabrikasında aralarında direnişte işçilerin sözcülüğünü yapanların işçilerin de olduğu 142 işçi işten atıldı

TOFAŞ fabrikası, Türk Metal’in MESS ile yaptığı toplu sözleşmenin yenilenmesi ve Türk Metal’in fabrikadan gitmesi için metal iş kolundaki direnişin başını çeken fabrikalardan biriydi 

Daha önceden iki sözcünün işten atıldığı fabrikada bu sefer de direnişteki sözcülerden İbrahim Gürkan’ın da içinde bulundu 142 işçi işten atılırken işçiler bu kıyıma karşı mücadele edeceklerini vurguluyorlar. 

Fabrika önünde toplanan TOFAŞ işçileri; Tofaş ceosunun yaptığı bir insafsızlıktır bizlere daha önceden işçi çıkarılmayacağı söylenmişti ancak bize verdikleri hiçbir sözü yerine getirmediler diye konuştu. 

TOFAŞ işçisi ‘daha önceden işten çıkarılan iki arkadaşımıza sahip çıkamadığımız için işveren bir sıfır önde görünüyor bu sefer de çıkarılan arkadaşlara sahip çıkamazsak bu iş burada bitmiştir.’ diye konuştu. Bu nedenle bütün TOFAŞ işçileri olarak birlik olmalıyız aramızda farklı görüşlerde olan arkadaşlar var onları bir kenara bırakma zamanıdır diyerek hepimiz kol kola girmeliyiz dedi.(Bursa/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER TOFAŞişten atma