Kurtulmuş: Zarrab'a ödül vereceğimi bilseydim o karenin içerisinde yer almazdım

Kurtulmuş: Zarrab'a ödül vereceğimi bilseydim o karenin içerisinde yer almazdım

Hakkında ‘takipsizlik’ kararı verilen 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının kilit ismi İranlı iş adamı Reza Zarrab’a el birliği ile ‘özel ödül’ veren bakanlar bugün Zarrab'ı tanımadıklarını iddia ettiler.  Ödülü veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci  yolsuzluk iddiaları nedeniyle Türkiye’nin gündemine oturan Reza Zarrab’ı çıkaramadığını iddia ederken Numan Kurtulmuş da Zarrab'ı tanımadığını iddia ederek "Zarrab'a ödül vereceğimi bilseydim o karenin içerisinde yer almazdım" dedi

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, TBMM'ye gelerek milletvekili kaydını yaptırdı. Numan Kurtulmuş kayıt sonrası Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin düzenlediği törende Reza Zarrab'a ödül verilmesi ile ilgili açıklamalarda bulundu. 

Kurtulmuş,"Dün ödül törenine gittiğimiz zaman daha doğrusu toplantıya gittiğimiz zaman kime ödül vereceğimizi, kime hangi bakanın ödül vereceğini bilmiyorduk. Sahneye bakanlar olarak davet edildik. Davet edildikten sonra zannediyorum 10'ar kişi, 78 şirkete ödül verildi. Benim bulunduğum süreçte 10 şirketin temsilcilerinin isimleri okundu. Ben hayatımda hiç görmediğim bundan sonra da yolda görsem tanır mıyım, tanımaz mıyım...? Bilmediğim bir isim ile o anda bir oldu-bitti ile karşılaştık. Keşke bu töreni düzenleyenler kime ödül vereceğimizi bize önceden söylemiş olsalardı. Eğer önceden bu isme ödül vereceğimi biliyor olsaydım o karenin içerisinde yer almazdım. Bu fotoğrafın ortaya çıkması inanın ki herhalde en çok bana rahatsızlık vermiştir. Dolayısıyla keşke bu organizasyonu yapanlar bunları önceden ayarlamış olsalardı ve bu karenin içerisinde yer almasaydık" dedi. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 22 Haziran 2015 16:51
www.evrensel.net