ESP: Halil Aksakal kara propagandaya cevaptır

ESP: Halil Aksakal kara propagandaya cevaptır

ESP, Rojava'da mayın patlaması sonucu yaşamını yitiren MLKP'li Halil Aksakal'in (Mazlum Aktaş), YPG'nin Arap ve Türkmenlere zulüm ettiği kara propagandasını çürüttüğüne vurgu yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), Rojava'da IŞİD'e yönelik başlatılan "Komutan Rubar Qamişlo Hamlesi" operasyonu sırasında 18 Haziran'da Sulok'ta mayın patlaması sonucu yaşamını yitiren MLKP'li Halil Aksakal (Mazlum Aktaş) için Yüksel Caddesi'nde açıklama yaptı. Açıklamada, "Halil Aksakal ölümsüzdür" pankartı açılırken, sık sık "Yaşasın Rojava devrimimiz" sloganı atıldı. Kitle adına açıklama yapan ESP PM üyesi Mehmet Polatlı, MLKP'nin çağrısı üzerine 2 buçuk yıl önce Aksakal'ın Rojava'ya gittiğini ve birçok cephede savaştığını belirtti.

Antakyalı olan Aksakal'ın Arap-Alevi halkından olduğunu dile getiren Polatlı, "Halil Aksakal, faşist Kenan Evren tarafından idam edilen Antakyalı Ali Aktaş'ın soyadını alarak Mazlum Aktaş olarak özgürlük mücadelesine devam etmiştir. TC devletinin 'YPG'nin Arap ve Türkmenlere zulüm ettiği' kara propagandasına karşı Arap halkından bir devrimci olarak ölümsüzlüğüyle cevap vermiştir. Halil Aksakal, öncellerinin ayak izlerini takip ederek şehit düşmüştür" diye konuştu.

Açıklama sloganlarla son buldu. (Ankara/DİHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER ESPRojavaMLKPIŞİD