Haberimizi müdür yalanladı,  Eğitim Sen doğruladı

Haberimizi müdür yalanladı, Eğitim Sen doğruladı

Biga İlçe Milli Eğitim Müdürü, Gazetemizde yayımlanan ‘Spor okuluna Kur’an şartı’ haberinin gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü.

Haberimizde, Çanakkale’nin Biga ilçesinde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü iş birliğiyle ilkokul öğrencileri için açılan Yaz Spor Okulu’nda kurs alacak öğrencilere  Kur’an eğitiminin zorunlu olduğu belirtiliyordu.

Yerel gazetelere ve bazı internet sitelerine açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Aslan, açılan kursta Kur’an dersinin zorunlu olmadığını ileri sürdü.

Eğitim Sen Biga Temsilciliği ise yaptığı açıklamada haberimizin doğru olduğunu belirtti. Temsilcilik tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:  “Yerel basına yaptığınız açıklamada bu formların ‘sehven’ gönderildiğini ve tekrar düzeltilmiş form gönderdiğinizi söylemenize rağmen ulusal basına gönderdiğiniz açıklamada ise böyle bir form olmadığını iddia ediyorsunuz. Böyle bir form yok ise ve biz uydurduysak okullarımızın bazılarında karne ile dağıtılan formları da mı biz çoğalttık. Okul müdürleri ile yaptığınız toplantıda bu konu ile ilgili söylediklerinizi de dürüstçe açıklamanızı bekliyoruz. İmam hatip ortaokulu 5.sınıflarına kayıtları artırmak için özel olarak yapılan çalışmaları da açıklamanızı kamuoyu gibi Eğitim Sen olarak bizler de merakla bekliyoruz. (HABER MERKEZİ)

Son Düzenlenme Tarihi: 20 Haziran 2015 17:01
www.evrensel.net