‘İndirim’ için öldürdüğü kadını suçladı

‘İndirim’ için öldürdüğü kadını suçladı

Antalya'da, 24 yaşındaki Canan Göktaş Yaşar’ı kendisini terk ettiği için öldürmekle suçlanan Zafer Üstündağ’ın yargılandığı davanın 4. duruşması bugün görüldü.

Antalya'da, 24 yaşındaki Canan Göktaş Yaşar’ı kendisini terk ettiği için öldürmekle suçlanan Zafer Üstündağ’ın yargılandığı davanın 4. duruşması bugün görüldü. Antalya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık avukatı zanlının avukatı Pınar Hakimoğlu Üstündağ’ı, kadın cinayeti davalarında sık sık “haksız tahrik” indirimlerine gerekçe gösterilen aldatma iddiasıyla savunmaya kalkıştı. Bu durum Yaşar ailesi ve avukatlarının tepkisine neden oldu.

Doğan Haber Ajansı’nda yer alan habere göre Antalya’da geçen yıl 16 Aralık akşamı bir marketin Aksu ilçesindeki paketleme deposu önünde meydana gelen olayda, Zafer Üstündağ, Canan Göktaş Yaşar’ı kamyonetinde bıçaklayarak öldürdü. Yaşar’ın cansız bedenini  marketin paketleme deposu önüne bırakıp kaçan Üstündağ, bir süre sonra yakalanıp gözaltına alındı, çıkarıldığı mahkemece de tutuklandı. Üstündağ dördüncü kez hakim karşısına çıktı. Sanığın avukatı Pınar Hakimoğlu Üstündağ’ı, Canan Göktaş Yaşar’ın olay günü Üstündağ’a  “Seni başka erkeklerle boynuzluyorum” dediğini ve müvekkilinden bazı şeyleri sakladığını öne sürdü. Canan Göktaş Yaşar’ın yakınlarının avukatı Serap Ertuğrul ise, sanık avukatının cezada indirim yapılmasını sağlamak için “aldatma” iddiasını gündeme getirdiğini söyledi.

Zafer Üstündağ’ın, boşandığı eşiyle birlikte yaşadığını Yaşar’dan gizlediğini belirten Ertuğrul, “Bunu öğrenen Canan kendisini terk ediyor. Ama sanık peşini bırakmıyor” dedi.

ÖDEMELİ ARAMA DETAYI

Üstündağ’ın savunmalarından Yaşar’a maddi destekte bulunduğunu ve faturalarını ödediğini iddia ettiğini hatırlatan Ertuğrul, dosyadaki kayıtlara göre sanığın Yaşar’ı birçok kez ödemeli aradığının yer aldığını ifade ederek şöyle devam etti: “Parası olan kişinin böyle hareket etmesi mümkün değildir. Örneğin 22 Aralık tarihli faturada Canan tam 8 kez ödemeli aranmış” diye konuştu.

Öldürülen Canan Göktaş Yaşar’ın annesi Tekmil ile ablası Yasemin Göktaş da sanıktan şikayetçi olduklarını söyledi. Duruşma ertelendi. (ANTALYA)

www.evrensel.net