Çan Ortak Girişimi’nde direniş devam ediyor

Çan Ortak Girişimi’nde direniş devam ediyor

Tuzla Birlik Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Çan Ortak Girişimi Norm fabrikasında sendikalaştıkları için işten atılan 9 işçinin fabrika önünde direnişleri devam ediyor.

Çan Ortak Girişimi’nde çalışan 9 işçi, işten atılmaları üzerine direnişe geçti. İşçilerin direnişi devam ederken, patronun bazı işçileri, direnişteki işçilere karşı kışkırttığı belirtildi. Petrol-İş Sendikası üyesi işçi Ömer Baz, fabrikadaki bazı işçilerin kendisine hakaret ederek saldırdığını, buna şahit olan fabrika yönetiminin de fotoğraf çekerek kendisini baskı altına aldığını ifade etti. Çalıştığı makineden kaldırılıp üretim bölümünün dışına çıkarıldığını söyleyen Baz, pazartesi gününden bu yana içeri alınmadığını ifade etti. Sendika karşıtı işçilerin yönetim tarafından kollandığını savunan işçiler, baskılarla istifa etmeye zorlandırıldıklarını açıkladı.

Tüm bu olaylar karşısında sessizliğini koruyan Petrol-İş Sendikası’nın henüz bir girişimde bulunmadığını açıklayan işçiler, haklarını elde edinceye kadar direnişe devam edeceklerini duyurdu. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net